2014. május 29., csütörtök

KK Partizan NIS - Metalac 76:63

A meccs előtt a Partizan játékosai ilyen pólóban jöttek ki az öltözőből:

(kép: Twitter)

Aztán, szintén a meccs előtt még volt egy kis ünnepség, melynek keretében Bogdan Bogdanović megkapta az EuroLiga legjobb fiatal játékosának járó díjat.

Nyögvenyelős meccs volt. (Ezen a héten minden meccs nyögvenyelős?...) Pedig simán kezdődött. Pikk-pakk kétszámjegyűvé nőtt a Partizan előnye (12:2). A vendégek trénere egy időkérés után megpróbálta átrendezni a soraikat, ennek következtében 12:6-ra változott az állás, de a Tepić-Bertans-Bogdanović trió ezt nem hagyta annyiban (17:8).
Aztán Mitchell támadott a vendégektől, illetve Čakarević kontratámadásai következtek, az előny hirtelen 17:13-ra apadt. Az első negyed vége 18:17 lett, a vendégek okosan kihasználták a Partizan védelmének hiányosságait.
(Mindig az a védelem...)
A második negyedet Pavlović indította egy hárompontossal. Aztán jött egy szakasz, amikor egy árva pont sem esett egyik oldalon sem. A csendet Tepić törte meg egy hárompontossal, amire azonnal jött is a válasz Aleksićtől (26:22). Aztán egyre kevésbé lett vicces... Mert Knežević jött, látott, (még ha csak látott volna...), a számláló pedig átlendült a Metalac javára, az állás 26:27 lett. A valjevoi csapat 10:0-ás sorozatot produkált. Bertans betalált, majd az ő és Bogdanović remek összjátékával újra visszaállt a világ rendje, az állás 32:21 lett. A félidő eredménye 33:33, a játékrész részeredménye 15:16. A két gárda gyakorlatilag fej-fej mellett haladt.
A folytatásban Bertans és Pavlović továbbra is fenntartották az előnyt, de a védelem (már megint...) foghíjassága miatt a Metalac gyorsan egyenlített (41:41). A montenegrói megint a hátára vette a csapatot, de a helyzet az volt, hogy a vendégektől Mitchell és Tomašević erősebbnek bizonyult... 44:48 volt az állás, megint a Metalacnál volt az előny. Ráadásul a bírók megint morcos hangulatukban lehettek, mert a játék 28. percében Duško Vujoševićet technikai faulttal büntették. A Metalac közben már 45:51-re vezetett. 10:1-es sorozatot produkáltak, amit végül Gagićnak sikerült megtörnie - Bertans segítségével 49:51-re módosították az állást. Aleksić valamiért nem volt a humoránál, 50:55-re tolta előrébb a számlálót a játékrész végére. (Részeredmény: 17:22)
Jött a mindent eldöntő utolsó negyed - és jött Joffrey Lauvergne. A francia játékos áttörte a vendégek védelmét, 52:55-re módosítva az állást.
Aztán 55:56-ra.
Aztán 60:59-re (ez utóbbit Bertans-szal közösen).
Aztán egyszer csak összeállt a kép és minden elkezdett muzsikálni. 69:61, majd 72:61 - a csapat lemosta a Metalacot a pályáról egy elképesztő 16:2-es sorozattal. A végeredmény 76:63 lett.

KK Partizan NIS: Tepić (11), Lauvergne (12), Pavlović (14), Dallo, Milutinov (2), Bogdanović (5), Gagić (4), Musli (7), Andrić, Bezbradica, Bertans (21)

Metalac: Tanasković, Kužeta, Tomašević (2), Aleksić (8), Mitchell (13), Dujković (1), Woolridge (4), Čakarević (8), Knežević (15), Kljajević, Jokić (3), Popović (9)