2014. május 11., vasárnap

FK Partizan - FK Voždovac 5:0

A mérkőzésre a Partizan játékosai "Stop nasilju nad životinjama" (kb. "Elég legyen az állítkínzásból") feliratú fehér pólóban jöttek ki az öltözőből. A tegnapi sajtótájékoztatón jelentette be a csapat PR-menedzsere, hogy a Partizan részt vesz a fenti kampányban (részletek később).

(fotó: Facebook)

Aztán a meccs amilyen nyögvenyelősen indult, úgy felpörgött.
Még a legelején, úgy a 3. perc tájékán a vendégektől Projić rúgta kapura a labdát, sikertelenül. Aztán a helyzet az, hogy ez így ismétlődött mindkét oldalon. Valaki (főleg Partizan-játékos) felfutott a kapuig, rálőtte, a labda meg vagy elrepült vagy kicsorgott az alapvonalon túlra. Andrija Živković és Škuletić igyekeztek, de a Voždovac bátran védekezett, úgy látszott, nem ijedtek meg az ellenféltől, sem a folyamatosan petárdákat dobáló szurkolóktól (szinte a legelején meg kellett állítani a meccset, mert berepült egy a játéktérre). Sőt, még helyzeteket is ki tudtak alakítani, csak épp Sekulić a 24. percben jócskán fölélőtt.
Aztán a 27. percben jött egy szöglet Živkovićtól, Volkov pedig hirtelen kiemelkedett a tömegből és befejelte. 1:0 Ráadásul a labda meg is pattant az addig kitűnően védő Supić kapus kezén.
Igen, valahogy itt kezdődött a Partizan nyomasztó fölénye. A vendégek behúzódtak a tizenhatosukhoz, nem is nagyon jöttek ki. (A 65 %-35 %-os labdabirtoklás a Partizan javára mindent elmond.)
A 38. percben a bíró 11-est ítélt a Partizan javára, miután Lazovićot elkaszálta egy védő a tizenhatoson belül. Az elkaszálás annyira brutálisra sikeredett, hogy Lazović helyett Škuletić állt a labda mögé (a csatárt közben ketten szedegették össze kiskanállal, üvöltve fetrengett a földön és fogta a bokáját) és bevágta a bal alsóba a jobbra vetődő kapus mellett. 2:0
A félidő végén még Živković próbálkozott egyszer, aztán a bíró mindenkit bezavart szünetre. A második félidő legelején Škuletić rögtön "bemelegítette" a vendégek kapusát, Supić hatalmasat védett. Aztán egy darabig csak a sárga lapok potyogtak, egyszer Drinčić azért rálőtte, de a labda elzúgott a kapu felett.
Az 56. percben Vulićević vágtatott fel a labdával és lőtte be. Živković szabályosan továbbpasszolta mellel Lazović elé, aki megindult a kapu felé a védők erdején át és a lábakon, majd végül a kapuson áttörve labdástul esett a hálóba. 3:0
Nem volt megállás... Jött a 64. perc. Megint Vulićević jött föl a labdával a jobbszélen a Voždovac 16-osáig. Ott támadt egy kis kavarodás, egyszerre két védő esett a Partizan játékosának. A labda kipattant, egyenesen Škuletić elé, aki lecsapott a labdára és belőtte. Pár milliméterrel csorgott el a labda a kapus mellett. 4:0
Öt perc múlva pedig jött a kegyelemdöfés... A bal oldalon érkező Partizan-játékostól a labda néhány ügyes passzal átkerült a jobb oldalon Vulićević elé. A hátvéd Škuletićhez passzolt, az ő fejéről Lukához pattant a labda, aki be is fejelte a kapuba. 5:0
Utána a Voždovacnak volt még néhány erőtlen próbálkozása, de nem sikerült összehozniuk a becsületgólt.