2016. május 23., hétfő

Crvena Zvezda - VK Partizan 6:12 (play-off, döntő, 1. meccs)

Először is: GYŐZTÜNK!!!!!
Másodszor is: a kurva anyját annak, aki az egyetlen rohadt működő streamet a mérkőzés kellős közepén lekapcsolta és onnantól kezdve csak egy hibaüzenetet lehetett látni, meg annyit, hogy "channel is under maintenance, check back later, amúgy meg kapd be". A meccs lényegéről lemaradtam.

Ha nincs Szurkolótárs, aki elmondta a végeredményt és még részletesen el is mesélte a történéseket, akkor már rég átvedlettem volna valami vérengző sorozatgyilkossá, és lótúró lenne itt, nem Partizan-blog. Ezúton is hála neki.

Ráúszás

Az első negyedben temérdek kihagyott helyzet volt mindkét oldalon. Egyik alkalommal Subotićot addig fojtogatták a Zvezda védői, amíg le nem járt a támadóidőnk. Mi viszont egyértelműen többet támadtunk, a védelmünk pedig olyan volt, mint a beton.
7 másodperccel a negyed vége előtt lőttük be az első gólunkat. Lazić volt a gólszerző. (0:1)
Pár screenshot az első negyedből:

Talán pont ez volt az a pillanat, amikor Subotićot fojtogatták

Épp valaki közülünk próbálja rásózni a labdát a kapura

Itt éppen Rističević véd óriásit (ezt többször is megtette a meccs alatt)

Időkérés

Itt egy videó az első negyedről:

1/4
Nakon prve četvrtine rezultat je 1-0 za Partizan, uz nekoliko sjajnih odbrana našeg golmana Димитрије Ристичевићa!
Posted by Vaterpolo klub Partizan Raiffeisen on Sunday, May 22, 2016

A második negyedben kezdődött Draško Gogov fantasztikus menetelése. De előtte még bebizonyosodott, hogy a Zvezda kettős emberelőnyből sem tud nekünk gólt lőni.
Jobban mondva, kettős emberelőnyből, közvetlen közelről.
Dimitrije Rističević valami hihetetlen flegma mozdulattal védte ki azt a lövést.
Kettős emberelőnyből.
Közvetlen közelről.
Mi több, már indultunk is kontratámadásra, és GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! 0:2
Aztán a Zvezda beszuszakolt egyet, nagy nehezen, emberelőnyből (1:2)
Gogov pedig jött, látott és gólt lőtt. 1:3, ez lett a félidő eredménye is.

Labda a hálóban

2/4
Na poluvremenu vodimo 3-1 sjajnim golovima Draška Gogova! #NapredPartizan

Egyébként meg a nehézség essen már ebbe a rohadt Facebookba, hogy olyan rohadt körülményesen lehet videókat beilleszteni, ha éppen nem a szabvány 560x560 pixel méretűre akarja az ember. A túróért nem lehet úgy megoldani, mint a Youtube-on?...

Itt rohadt le a stream.
Gogov (és a Partizan) mindenesetre sebességbe rakta magát és végigrobogtak a Zvezdán. 3:6-ra vezettünk, aztán 5:8 lett a harmadik negyed vége.

3/4
Goleada u trećoj četvrtini! Partizan sjajnom igrom u napadu održava vođstvo uz dva nova pogotka Gogova! 8-5 #NapredPartizan

A negyedik negyedben a vörösök még benyomtak egyetlenegy gólt, aztán utána már nem sok minden jutott nekik egy piros lapon kívül, amit a bíró az edzőjüknek osztott ki. Jakšić közben megszerezte a 9. gólunkat, utána még Tanasković is betalált, a fékevesztett gőzhenger Gogov pedig még kettőt szerzett.

4/4
Partizan je u 4/4 potpuno dotukao rivala! Gogov je kompletirao savršenu partiju sa još 2 gola, ukupno 7! Na kraju 12-6, za vođstvo od 1-0 u seriji. #NapredPartizan

A mérkőzés hőse egyértelműen Draško Gogov, aki 7 (!!!) gólt szerzett és alázta egymaga szénné a Zvezdát. Őt követi igazából Dimitrije Rističević, aki 8 védéssel járult hozzá a védelem betonfalához és a győzelmünkhoz. Jakšić és Tanasković 2-2 gólt lőttek, Lazić egyet.
Folytatás szerdán 19 órától a banjicai uszodában.