2016. május 18., szerda

Borac Čačak - KK Partizan 83:94 (szuperliga, 4. forduló)

Hát ez valami rémes volt. Az első félidő alatt Murphy összes, internettel és számítástechnikával/számítógépekkel kapcsolatos törvénye beigazolódott, mi több, újak keletkeztek. Halódó internet, halott stream, összeomló böngésző

pedig eskü évente max. egyszer szokott összeomlani a böngészőm
akkor remélem, az év hátralévő részére ezt így le is tudtuk

anyázás, szitkozódás, végül FlashScore.com-on az eredmény követése, jobb híján.
Azért lőttem pár screenshotot, meg képek is vannak.

A net még most is haldoklik, szóval a képek egy reumás csiga sebességével másznak fel a Bloggerre

(kép: Facebook/KK Partizan)

A lényeg, hogy amennyire láttam, az első félidőben végig vezettünk. Olykor csak 2 ponttal, de nálunk volt az előny. (Ha netán a hazaiak kiegyenlítettek vagy átvették a vezetést, az sem tartott sokáig.)

Első negyed, Partizan-támadás

Murić büntetődobás után

Borac-támadás, nem sokkal a negyed vége előtt
(screenshotok)

Az első negyed végén 21:24-re vezettünk.
A második negyedben is tartottuk az előnyünket, egy szakaszon 9 ponttal vezettünk (26:35). Aztán a Borac ledolgozta a hátrányát 33:36-ra.
Itt történhetett valami, mert a FlashScore.com-on hosszú percekig állt a számláló. Néztem máshol is, ott sem mutatott semmit. Ha valaki tudja, hogy itt mi történt, a kommentboxba írja már le, köszi előre is.
A vége felé a Borac kiegyenlített (39:39), de sikerült visszaszereznünk a vezetést (39:42). Ez lett a félidő eredménye is.

Milutinović és Jones valamikor a meccs folyamán

A harmadik negyedben aztán már 10 pont volt az előnyünk (42:52). Valamikor itt kezdett magához térni a netem, pont Murić büntetőjénél (52:60).
Baromi aggresszíven játszott a Borac. Nem tudom, hogy az első félidőben is ilyenek voltak-e, de szabályosan ráharapták magukat a mieinkre, csak pislogtam. Iszonyú sok volt emiatt a szabálytalanság, a játék szanaszét töredezett, a bírók folyton sípoltak.

Azzal együtt baromi jó meccs volt. Szentségit, hogy lemaradtam az első feléről.

Látszott, hogy a čačakiak tökélyre fejlesztették a lepattanózást. Ezen kívül még a hárompontosokat is szórták rendesen. Fel is jöttek 63:66-ra, közben a közönség fütyült és pfújolt, valahányszor a Partizannál volt a labda. Nem semmi hangulat volt.

Williams készül szabaddobáshoz a harmadik negyedben

Időkérés

A negyedik negyedben sürgősen feljöttünk 63:70-re. Utána sikerült újra 10 pontos előnyt szereznünk (67:77).
Innentől kezdve már csak az volt a lényeg, hogy tartsuk a legalább 10 pontos különbséget. Sikerült.

Pacsi a végén

Borac Čačak: Čarapić (3), Mitrović, Popović (5), Mićović (7), Bojić (4), Avramović (19), Bojović, Radonjić (2), Stanojević (2), Radojević (3), Stevanović (27), Mišković (11)

KK Partizan: Cvetković (5), Aranitović, Jones (13), Murić (19), Marinković (4), Veličković (12), Vitkovac (4), Đumić (2), Milutinović (4), Williams (13), Wilson (11)