BAJNOKCSAPAT!!! VK Partizan - Crvena Zvezda 10:9 (play-off, döntő, 2. meccs)

MI VAGYUNK A BAJNOKOK!!!

Mi bizony!!!
Úristen, úristen, úúúúúúúúúristen.
Azért egy párszor sikerült meghalni a meccs nézése közben. Nem, a stream most nem halt meg hálistennek, csak én, de azért utolsó erőmmel még hoztam pár screenshotot.

Van videó is, ahogy a csapatokat bemutatják:

Utakmica je počela! Partizan nastupa u sastavu: Rističević (k), Gielen, Tigkas, Manojlović, Subotić, Drašović, Gogov, Jakšić, Vico, Tanasković, Lazić, Asanović, Brakočević, Radojević.
Posted by Vaterpolo klub Partizan Raiffeisen on Wednesday, May 25, 2016

Aztán a Zvezda másfél perc után megszerezte a vezetést. 0:1 Nabakker. Első (hirtelen) halál.

Meg ilyen jelenetek. Partizan-játékosok lassú, módszeres vízbe fojtása

De szinte fordulásból kiegyenlítettünk Asanović góljával (1:1).

Ott vigyorog a labda a Zvezda kapujában

Aztán kettőt pillant Átlagszurkoló és máris 2:1, gólszerző: Nikola Jakšić.

Aztán 3:1. Gogov, emberelőnyből. Itt a Zvezda szépített 3:2-re, de úgy, hogy emberhátrányban voltunk.
Szinte egyből visszaszereztük a kétgólos előnyt. Gilen küldött egy távoli bombát a Zvezda kapujára és szanaszét lőtte a jobb alsó sarkot.

Gilen lóbál, aztán a következő pillanatban cafatokra szaggatja a hálót

Aztán Gilen lőtt még egyet, mert biztos, ami biztos (5:2). Gilen semmit sem bíz a véletlenre.
Alig volt hátra két és fél perc, amikor a Zvezda büntetőből ismét szépített (5:3).
Utána viszont Gogov nagy pillanata jött. Radojevićtől jött egy hosszú passz a medence túloldaláról, Gogov egy apró mozdulattal szinte besimogatta a kapuba a labdát (6:3).

Gogov ünnepel a gólja után

50 másodperc lehetett hátra a negyedből, amikor a Zvezda 6:4-re szépített. Közben súlyos közelharcok folytak a medencében.
Na ez valami rémes volt egyébként. A Partizan a szokásos zónázó taktikáját játszotta, míg a Zvezda a klasszikus emberfogó trükköt vetette be. Ez azt jelentette, hogy valahányszor támadtunk, minden egyes Partizan-játékos megkapta a maga kullancsát, akivel aztán kölcsönösen igyekeztek vízbe fojtani egymást. A víz sokszor szinte felforrt, a pofonok zuhogtak, és az egyik ilyen bunyó során Vico-t úgy eltalálták, hogy eleredt az orra vére.

Mindössze ennyit lehetett látni. Mint amikor a piranhák közé bedobnak egy véres húscafatot

Nemanja Vico itt már valahogy rendbe szedte magát, de muszáj volt kijönnie a medencéből, hogy az orvosok ellássák

Hálistennek itt véget is ért az első negyed.

1/4
Sjajna igra oba tima pred prepunim tribinama Banjice! Nakon prve četvrtine vodimo rezultatom 6-4. Po dva gola su postigli Gogov i Luuk Gielen. #NapredPartizan

A gólzáporos kezdés után a második negyed kínkeserves, fogcsikorgatós küzdelmet hozott. Temérdek kihagyott helyzet volt mindkét oldalon.
Rističević hatalmasakat védett.

Dimitrije "ma nem vagyunk nyitva" Rističević a Zvezda sokadik próbálkozását védi ki éppen (ott a vízfüggöny mögött)

Aztán alig két perccel a vége előtt a Zvezda emberelőnyből szerzett egy újabb gólt (6:5). Mi meg képtelenek voltunk egy kettős emberelőnyt kihasználni a túloldalon.
Ez a második negyed már önmagában egy lassú agyhalál volt, de a harmadik negyedben jött az igazi feketeleves.
Egyrészt minden létező hibát elkövettünk. Labda közvetlen közelről való belevágása a kapusba, ordító gólhelyzetben a labda elejtése, meg ilyenek. Átlagszurkoló rohamosan őszült. A Zvezda kiegyenlített (6:6). Egyre durvább lett a mérkőzés, rengeteg volt a verekedés meg a vízi pankráció. Aztán 3 perccel a vége előtt büntetőt kaptunk. Vico pedig belőtte, mint a parancsolat. Végre-valahára. (7:6)

Vico lóbál, a Zvezda kapusa kiemelkedik, de hiába, a következő pillanatban már újból vezetünk

A baj csak az volt, hogy a Zvezda nem sokkal később kiegyenlített (7:7). Egymást érték a kiállítások mindkét oldalon. Többször is próbálkoztunk, de egyszerűen képtelenek voltunk betalálni. Hálistennek ugyanez igaz volt az ellenfélre is.

Időkérés a negyed vége felé

3/4
Napeto je u bazenu, a i van njega! Ukupno 3 gola u mrežama, a 7. gol za Partizan je postigao Gavril Subotić. Rezultat je 7-7, u toku je poslednja četvrtina. #NapredPartizan

Aztán a negyedik negyedre történt valami. Nem tudom, hogy Vladimir Vujasinović mit mondott, vagy mit nem a fiúknak, mindenesetre a fináléra hat üvöltő oroszlán érkezett Partizan-címeres sapkában. A Zvezda még be se placcsogott a vízbe, amikor Subotić már meg is szerezte a vezetést. Talán ha 20 másodperc telt el a negyedből.

Ott, bizony, ott van a 8. gólunk

Itt pedig valami eszméletlen bohózat vette kezdetét. Valahol ott indult, hogy Gogov kihagyott egy büntetőt.

Átlagszurkoló defibrillátorért hörgött a padlón fetrengve.

Aztán a tribünről valami piros inges ürge minősíthetetlen hangnemben kezdett ordítozni a bíróval. A sporit nem dúlta fel különösebben a dolog, fogta és felmutatta az idegbeteg tagnak a piros lapot.

Utólag tudtam meg, hogy ő nem más, mint Viktor Jelenić, a Zvezda vízilabdacsapatának az elnöke

Piros lap

Jelenić csak nem hagyja abba, a biztonságiak meg már gyülekeznek, hogy kicipeljék

Ő nem tudom, hogy kicsoda (ha valaki tudja, kommentbe írja ide), de neki is el kellett hagynia az uszodát

Közben a pankráció a medencében is folyt tovább. A Zvezda megint kiegyenlített (8:8), de az egyik játékosuk is piros lapot kapott. (Az edző úgy taszigálta ki a kispadhoz, mert a csávó végig mondta a magáét. Képzelem, mi lesz a játékvezetői jelentésben.)

Pár perccel ezelőtt még ki akartam nyiffanni, itt meg az asztalt csapkodtam a röhögéstől. Ilyen nincs, ekkora cirkuszt...

5 perc lehetett hátra, amikor visszaszereztük a vezetést Vico fantasztikus góljával (9:8). Tigkas közben kipontozódott, de vitte magával a Zvezda csapatkapitányát is (meg nem mondom, hogy a háromajtós szekrény méretű kapitány is pirosat kapott-e vagy csak simán kipontozódott).
Másfél perc volt már csak hátra, amikor Jakšić egy olyan orbitális gólt lőtt, hogy potyogni kezdett a vakolat (10:8). A Zvezdánál pedig egyre nehezebben bírták a növekvő feszültséget. A kispadon ülő másodedző is kapott egy piros lapot

mert a vezetőedző nem lehetett jelen, ő még az előző meccsen kapott egy piros lapot

úgyhogy a Zvezda edző nélkül játszotta végig az utolsó kb. másfél percet. Azért még alig 1 perccel a vége előtt összehoztak egy utolsó gólt, de utána már semmi esélyük nem volt. Aztán már szólt is a duda

ÉS A PARTIZAN LETT A BAJNOK!!!

Lehetett végre ünnepelni, teljesen megérdemelten.

4/4
VK Partizan je ŠAMPION Srbije za sezonu 2015/2016. !!! Fantastična igra u 4/4 za pobedu rezultatom 10-9. BRAVO MOMCI !!!

A Drágaszág

Ünneplés a szurkolókkal

Éremátvétel

Nikola Jakšić egyből lepacsizott a gyerekekkel

Dimitrije Rističević csapatkapitány átveszi a bajnoknak járó serleget a Szerb Vízilabdaszövetség elnökétől
(kép: hotsport.rs)

(kép: sportske.net)