2014. október 26., vasárnap

KK Partizan NIS - Metalac 84:77 (Adria Liga 5. forduló)

SIKERÜLT!!!! GYŐZTÜNK!!!!
Pedig nagyon nem akart beindulni a verkli. 0:5-re elhúzott a Metalac, amikor Gagić bedobta az első kosarat. Kissé huzatos volt a védelmünk, a valjevo-i csapat tovább szórta a pontokat (2:7, aztán 4:9, tőlünk Milutinov talált be). A helyzet az, hogy az első negyed 12 pontjából 8-at büntetőből szereztünk. Ez van. Az előbb említett Milutinov-találat volt az egyik "akciógól", a másik pedig Bogdanovićé 9:19-es állásnál, már a vége felé. (De utána még kapott plusz egy büntetődobást a találata után.) Pedig Andrić még egy hárompontossal is megpróbálkozott. (Róla lesz több a továbbiakban.) Az első negyedet 12:23-as állással zártuk, marhára nem nézett ki viccesnek ez a meccs sem.
Itt még.

Meccsfotó: Gagić és a Metalac-játékosok Laokoon-csoportja

A második negyedet Milutinov indította (14:23), aztán biztos, ami biztos, Gagić is beszórt egyet (16:25), de a Metalac az istenért nem akart leállni a pontgyártással. 2:9-es sorozatot produkáltak, már 18:34 volt nekik (tőlünk Andrić volt eredményes). 20:36 volt az állás, amikor Bogdanović bedobta az első hárompontosunkat.

Meccsfotó: Vanja Marinković

Egy fault ide, egy fault oda, 24:38. A védelmünk továbbra is viszonylag könnyen átjárható volt, a Metalac pedig ezt ki is használta (25:42). Majd hosszas birkózás alakult ki a Metalac palánkja alatt...

...próbálkoztunk mindenféle módszerrel, végül a bíró a szívére tette a kezét és büntetőt fújt a Partizannak. Gagić állt oda, bevágta (27:42).
És itt valami megindult.
A második negyed utolsó perceiben összeállt a kép, minden elkezdett hirtelen muzsikálni, a csapat megrázta magát és kezdetnek Andrić bevágta az idény legszívmelengetőbb hárompontosát. Aztán egy Metalac-támadás közepette elcsórtuk a labdát és Bogdanović csökkentette a hátrányt (32:42). A vendégek azért beszuszakoltak egy hárompontost, de Murić fél perccel a végét jelző duda előtt még bedobott egyet. 34:45-tel mentünk szünetre.
A harmadik negyed elején az ellenfél még bepróbálkozott, Gagić kapott egy faultot (34:46), aztán... aztán egy brutális, 10 pontos Partizan-sorozat jött.
Igen.
Mindenki jól látja.
10 pontos Partizan-sorozat. 34:46-ról 44:46-ra változtattuk az állást.
Gagić bevágott egyet és még kapott is hozzá egy extra büntetőt. Utána Milutinov hozott hasonló megoldással újabb három pontot (39:46). Majd egy remek kontratámadásból Murić dobott egy hárompontosat, Milutinov pedig megfejelte az egészet azzal, hogy Murić dobása után még jött volna egy extra büntető, de azt a szlovén játékos kihagyta. Milutinov viszont nem, ráugrott a lepattanóra és bevágta. 44:46
A Metalac egy hárompontossal próbálta az előnyét tartani, de nem sokáig sikerült. Újra Milutinov érkezett, a Partizan pedig kiegyenlített (49:49).
Aztán megint - 51:51, hála Bogdanovićnak.

És aztán 54:51.
54:51!!!!
Mihajlo Andrić és egy zseniális hárompontos.
A Metalac próbálta menteni a menthetőt. Még egyszer kiegyenlítették az állást (54:54), aztán Tepić tett róla, hogy ez ne így legyen, végül 17 másodperccel a negyed vége előtt Andrić egy újabb, fantasztikus hárompontost vágott. (59:57).

Meccsfotó: pankráció

Az utolsó negyedre maradt a sziporkázás. Andrić ott folytatta, ahol abbahagyta (62:57). Gagićot az ellenfél folyamatosan bokszzsáknak használta, a center a parkettát radírozta, végül a bíró büntetőt ítélt neki (65:63). A kraljevo-i csapat még egyszer felszívta magát és egyenlített (65:65). Aztán jött Murić és a 67:65.
Aztán 70:65.
Aztán 73:67, Bogdanović dobott egy tökéletes hárompontost. Majd Murić egy büntetőt (75:67). Itt egy kicsit feljött a Metalac, 76:71 volt az állás, két perc volt hátra a meccsből, amikor Milutinov zsákolása után már 78:71 volt. Andrić dobott egy újabb, gyönyörűséges hárompontost (82:75), Átlagszurkoló jólesően üvöltött, a végére egy-egy, büntetőből becsúszó pont maradt még Bogdanovićtól és Dallo-tól. 84:77. Győztünk. Végre.

KK Partizan: Tepić (4), Murić (11), Marinković, Dallo (1), Milutinovi (17), Mačvan, Gagić (13), Andrić (18), Milutinović (3), Glišić, Bogdanović (14), Šalić
Metalac: Malešević (4), Radenković, Bakić (11), Kutlešić (12), Otašević (3), Majstorović (10), Jevtović (8), Jošilo (7), Tomašević, Ljubičić (10), Rakićević, Todorović (12)

(képek: Facebook/KK Partizan)