2015. május 13., szerda

Kosárlabda szuperliga - két mérkőzés, egy poszt

Sűrítve kapjátok most a kosárlabdacsapat két legutóbbi mérkőzését a szerb szuperligában. Kicsit sűrű volt az elmúlt napok menetrendje, három napon belül két mérkőzést játszott a csapat, az a szerencse, hogy mindkettőnél rutingyőzelmet arattunk.
Szombaton a Metalaccal találkozott a Partizan a Pionir Hallban. Ráadásul nem is akárki látogatott el a meccsre: Nikola Peković, a Partizan egykori, a Minnesota Timberwolves jelenlegi játékosa eljött, hogy megnézze a régi csapatát.

A képen középen JR Holding, a CSZKA Moszkva egykori kosarasa, ő is eljött a Pionir Hallba megnézni a Partizant
(képek: Facebook/KK Partizan)

Először 5:0-ra vezettünk, aztán a Metalac kiegyenlített (5:5). Egy ponton még a vezetést is átvették (7:9), mi viszont Milutinov találatával egyenlítettünk. A Metalacon látszott, hogy nagyon komolyan veszik a dolgukat, újra megszerezték a vezetést (9:11), a Partizan viszont Milutinov és Mačvan összjátékának köszönhetően simán visszaszerezte a vezetést és meg is nyertük az első részt 23:17-re.
A második negyedben Tepić és Milosavljević vitte a prímet (30:23), de a Metalac nem hagyta magát (35:30). A Murić-Mačvan-Milutinov trió aztán egy elképesztő 9:0-ás sorozattal kétszámjegyűre növelte az előnyünket (44:30). 48:36-tal mentünk félidőre, Milutinović is hozzájárult a 10+ pontos különbség fenntartásához.
A harmadik negyedben a Metalac ismét felszívta magát és egy 0:7-es sorozattal szépítettek (48:43). Murić jött, látott és visszaállt a világ rendje, meg a 10 pontos különbség. A Metalac becsületére legyen mondva, nem adták fel, a Kapitány hárompontosa után viszont már 60:50 volt az állás. Végül 64:55-tel zártuk a negyedet.
Az utolsó részben meg már nem volt megállás. Itt már csak az volt a kérdés, hogy meglesz-e a 20 pontos különbség. Helyenként már egész közel jártunk hozzá (75:57), aztán a végére meglett. 82:61 lett a végeredmény.

Hétfőn a Vojvodinával játszottunk Újvidéken. A legelején rendesen nekik ugrottunk, alig hagytuk őket levegőhöz jutni. Gyors iramú, pörgős első negyed volt, a Vojvodina 5 perc elteltével tudta megszerezni az első találatát, amikor már 0:13-ra vezettünk. Aztán 2:19-re. 14:27 lett a negyed vége, már itt látszott, hogy legfeljebb vulkánkitörés, földrengés és szökőár egyidejűleg tudná megakadályozni ezt a győzelmet.
A második negyedben már kicsit lelassult az iram, a Vojvodina feljött 23:36-ra, majd 30:37-re. 34:47-tel mentünk félidőre.
A harmadik negyedben még jobban feljött a Vojvodina (41:45). Sőt, már 44:47 volt az állás, kezdett a dolog kicsit vészes lenni. Aztán Milutinov, de főleg Tepić kapták gyorsan a hátukra a csapatot és sürgősen kétszámjegyűre növelték a különbséget (46:58). A negyed végére már 14 pont volt az előnyünk. (47:61).
A finálé már majdhogynem formalitás volt. Megugrottuk a 20 pontos határt (53:74), igazából csak az volt a kérdés, hogy meg tudjuk-e tartani. Nem sikerült, de legyen ez a legnagyobb veszteség. 61:79 lett a végeredmény.