2014. április 15., kedd

Borac Mozzart Sport - KK Partizan NIS 75:80

Megvolt a kötelező, bár a čačakiak tényleg kemény falatnak bizonyultak.
Az első negyed még lazán ment, 13:21-re hozták az eredményt a fiúk, aztán zavar támadt az erőben. Pešaković, a Partizan egykori játékosa fogta magát és beindult. (Vicceskedő mode on: biztos még maradt benne valami az egykori parni valjak-os régi szép időkből. Vicceskedő mode off.) Pavlović és Musli is iparkodtak, de Pešaković és a hozzá csatlakozó Cvetković és Protić nem tűrtek ellenállást; a helyzet az volt, hogy a félidőben a Borac vezetett 34:33-ra.
Szünet után a Pavlović-Musli duó 36:39-re fordított, de čačaki részről Pešaković és Maravić rendre visszahúzta a csapatot a vert helyzetből, sőt. Majd Lauvergne jött, az eredmény 50:49 lett. Pešaković az egyik oldalról, Pavlović és Tepić a másik oldalról szórta a pontokat, így lett 55:55, majd a Partizannak ítélt büntető után a harmadik negyed 57:59-es eredménnyel zárult.
Az utolsó játékrészben Pešakovićból tényleg előjött a gőzhenger. Szórta a hárompontosokat, már 64:60 volt az eredmény és félő volt, hogy a sereghajtó szab méretes zakót a 2012/13-as bajnokra. Andrić és Milutinov felhozták a csapatot 66:67-re, majd Gašić másodedző átrendezte a sorokat és a Pavlović-Tepić-Milutinov trió működésbe lendült - már ha épp nem volt ott a másik oldalon Pešaković, aki blokkolta a támadásokat, és nem felejtett el hárompontosokat se szórni. 75:78 volt az állás nem sokkal a vége előtt Bodganović és Lauvergne közös erőfeszítésének köszönhetően a végeredmény 75:80 lett.

KK Partizan NIS: Pavlović (21), Milutinov (13), Lauvergne (12), Tepić (10), Musli (8), Andrić (5), Aranitović, Dallo, Šalić, Bezbradica
Borac Mozzart Sport: Pešaković (25), Protić (11), Maravić (10), Stevović (8), Cvetković (8), Dumić (7), Albijanić (4), Marelja (2), Avramović, Mitrović, Čarapić, Radović