2014. április 10., csütörtök

Bajnokavatás női röplabdában, tartalékcsapat az uszodában

A női röplabdacsapat bajnok lett. 1968 óta először, ráadásul az örök ellenfél Crvena Zvezdát ütötték ki a döntőben. 3:1 lett a végeredmény a Partizan javára; az első játékrészt megnyerte a fekete-fehér csapat (25:22), a vörös csillagosok azért próbálkoztak (22:25), de aztán beindult a Parni valjak és nem volt megállás. A harmadik játszmát ismét 25:22-re nyerte a Partizan, majd az utolsót 25:23-ra. Tijana Bošković vitte a hátán a csapatot a maga 27 pontjával.

CZ: Helić (14), Milenković (12), Popović (11), Lukić (8), Trnić (8), Milovits (7), Kecman (5), Novaković (1), Jakšić, Čanak, Marinković, Pušić (libero)
Partizan Vizura: Bošković (27), Bulić (15), Buša (11), Savić (9), Ranković (7), Mirković (2), Petrović, Stepanović (libero), Lozo, Čikiriz, Ćirović

A képen Ana Avramović, a Röplabdaszövetség alelnöke látható Bianka Buša csapatkapitány társaságában a bajnoknak járó serleggel

(kép forrása: ok-vizura.com)

A vízilabdacsapat 9:8-as vereséget szenvedett a kragujevaciaktól. Vladimir Vujasinović vezetőedző javarészt fiatal, még rutintalan játékosokat küldött a medencébe, szándékosan, mert a "nagyágyúkat" a későbbiekre tartogatta, amikor a csapat már a legjobb 6 között fog játszani. Az első negyed végére a vendégek 4:0-ra elhúztak. A második negyed elején már 5:0-ra vezettek, de még az utolsó játékrészt is négygólos előnnyel kezdték. Ott kezdte a Partizan lefaragni a hátrányát; Lukas Gilen a vége előtt 10 mp-el lőtte a csapat 8. gólját, sőt, még a legvégén is a Partizannál volt a labda, de már nem volt idő az egyenlítésre.