2014. április 13., vasárnap

Győzelem Ivanjicában

FK Javor - FK Partizan 0:1, hoztuk a kötelező győzelmet. Valóban telt ház volt az aprócska, festői környezetben fekvő, hegyekkel körülvett ivanjicai stadionban. Az inkább csak "helyi futballpálya" jellegű létesítményt lakóházak veszik körül, az emberek az ablakokból, erkélyekről figyelték a mérkőzést. A Partizan gyakorlatilag lerohanta a Javort, egyesek szerint a hazaiak leginkább Glođović játékvezetőnek köszönhették, hogy a helyzetek rendre kihasználatlanul maradtak. A vendégek folyamatosan támadtak, Andrija Živković, Drinčić, Lazović, Škuletić, Saša Ilić, sőt, még a védő Stanković is megpróbálkozott a 36. percben. Kb. itt tudott a Javor is érdemleges helyzetet felmutatni, Veselinović 18 méterről rátűzte, de a labda elgurult a kapu mellett.
Majd jött a 42. perc. Ilić indította Škuletićet, a csatár bevágtat a labdával a 16-osra, majd Lazović elé tálalja a labdát, aki - ajtó-ablak tárva-nyitva - besétál vele a kapuba. Glođović bíró viszont nem így gondolta a dolgot és les címén érvénytelenítette a gólt. Az ArenaSport lassításában vajmi kevés látszik...

Čečarević próbálkozott a hazaiak részéről a 44. percben, aztán az első félidő a részükről ki is fújt. A Partizan viszont nem így gondolta - már a hosszabbításban jártunk, amikor Ilić beadta a labdát középre, Lazovićnak csak bólintania kellett. 0:1
A második félidőben aztán szépen leült az iram. Andrija Živković és Škuletić az elején még próbára tették Mišić kapust, aztán már egyre inkább a cserék jelentették a változatosságot. A Javor részéről Đorđevićnek és Veselinovićnak volt még egy-egy vézna próbálkozása. A fő esemény Lukač kapus lecserélése volt, aki egy összecsapás után fájdalmas arccal fogta a jobb vállát, így a tartalékkapus Živko Živković állt be helyette.

Részletek, nevek, számok, tabella itt. Kattintasz és növeled annak az oldalnak is a látogatottságát.