2015. november 20., péntek

Niš - OK Partizan 3:2 (szuperliga, 5. forduló)

Remek érzés utólag megtudni, hogy előző nap volt egy ilyen meccs. Hogy szakadna össze a nyomorult sportmédia, amiért ennyire leszarják a röplabdaligát (egyébről már nem is beszélve).
Az első szettet a sírból hoztuk vissza, a hazaiak 16:9-re vezettek, végül fordítottunk és megnyertük 25:27-re. A második szettben a hazaiak folyamatosan vezettek 2-3 ponttal, végül megnyerték 25:20-ra és kiegyenlítettek. Jöhetett a harmadik menet, végig bizonytalan volt, hogy fog végződni, végül véres verítékkel elvittük 23:25-re és visszaszereztük a vezetést. A negyedik játszmára már (a beszámolók szerint) kezdett kicsit leereszteni a csapat. A hazaiak folyamatosan blokkolták a próbálkozásainkat, 25:18-ra elvitték a szettet és kiegyenlítettek. Jöhetett a mindent eldöntő játszma.
Ez az utolsó játékrész a hivatalos beszámoló szerint a drámák drámája volt. 70 (!) hibát számoltak össze, végül fogcsikorgatva, 20:18-ra nyert a Niš és ezzel meg is nyerte a mérkőzést több, mit három és fél órás küzdelem után.
A nap hőse ismét Dimitrije Pantić volt 20 ponttal, őt követi Boris Buša és Luka Veličković (15-15), Dušan Lopar (10) és Aleksa Polomac (8).