2015. november 29., vasárnap

Cedevita - KK Partizan 75:72 (Adria Liga, 12. forduló)

Megint egy kibaszott, istenverte meccs, amit a bírók nyernek meg az ellenfélnek a legutolsó negyedben. Nem az első eset... és vajon mennyi van még hátra?...
Pedig olyan jól indult.
Kikocogtunk a parkettre, aztán Jones megvillant és máris 0:5-re vezettünk. A Cedevita fordított, sőt, elhúztak 11:7-re.
Nem tartott sokáig a jókedvük.
Jött Jones (11:9).
Jött Milutinović, büntetőből (11:10)
Magdevski, jött, látott, zúzott. Újra vezettünk (11:12).
Vitkovac, büntetőből (11:14).
Jones, csak hogy semmi gáz ne legyen (11:16). Kilenc pontos sorozatot csináltunk. Innentől kezdve a negyed végéig fölényesen vezettünk, 17:23 lett az első rész vége.
A második negyedben is végig tartottuk az előnyünket. Egyszer egyenlített ki a Cedevita (25:25), de mi válaszképp csináltunk egy hétpontos sorozatot (25:32). A félidő végére vészesen megközelítettek minket a hazaiak (31:32), de Jones és Marinković találataival sikerült tartani az előnyt. Végül 35:36-tal mentünk félidőre.

Vitkovac a Cedevita-játékosok gyűrűjében. Vrabac figyel, hátul Đumić birkózik az egyik védővel
(kép: aba-liga.com)

A harmadik negyedben állandóan ide-oda billegett a számláló. Az elején a Cedevita átvette a vezetést (37:36), mi visszaszereztük (37:38) Jones találatával. Újra ők (39:38), aztán Vitkovac (39:40). És így tovább. A különbség minimális volt, 1 legfeljebb 2 pont ide vagy oda. Aztán 44:43-nál Wilson kiegyenlített büntetőből (44:44). A Cedevita dobott egy hárompontost (47:44), mi Aranitović és Perović pontjaival visszaszereztük a vezetést (47:48) és folytatódott az ide-oda játék. Végül megráztuk magunkat, 47:46-nál Perović büntetőjével megint átvettük a vezetést (47:48), Đumić sürgősen dobott egy újabb kosarat (47:50), aztán a hazaiak még egyszer betaláltak (49:50), de Vitkovac még a vége előtt szerzett egy kosarat, 49:52-vel várhattuk a végét.
Az utolsó negyed valami rémálom volt. Az addig tök eseménytelenül csordogáló mérkőzést mintha a pokol kénköves ördögei szállták volna meg. Mintha minden összeesküdött volna ellenünk. A Cedevita pillanatok alatt átvette a vezetést és el is húztak (58:54). Vitkovac és Walker összeakaszkodtak, mintha az amerikai állandóan azt leste volna, hol rakhat keresztbe a Partizan játékosának.

És még a sérója is egészen extra volt

Aztán a bíró végre a szívére tette a kezét és büntetőt ítélt nekünk. Vitkovac bevágta, már csak egy pont volt a hátrányunk (55:54).
Nem tartott sokáig, a Cedevita szinte azonnal visszaállította az utolsó negyedben folyamatos, 4-5 pontos előnyét (60:56). Megint megközelítettük őket (63:62), sőt, Jones vissza is szerezte nekünk a vezetést (63:64).
És ekkor Marinković egy akkora hárompontost zúzott, mint egy álom. De a nyomorék bírók nem adták meg, arra hivatkoztak, hogy már szólt a támadóidő végét jelző duda, amikor bement a labda a hálóba. Visszajátszás, mindenki a képernyőre tapad, aztán a bíró mindenkit visszahessegetett a helyére és ellentmondást nem tűrően mutatta, hogy lótúró nekünk, nem három pont.
A Cedevita innentől kezdve már végig vezetett. Egyetlenegyszer, 18 másodperccel a vége előtt sikerült kiegyenlítenünk. 71:71 volt az állás - és ekkor Anđušić kihagyott egy hárompontos kísérletet.

Újra csak azt tudom mondani erre az összes köpködőnek meg szitkozódónak, amit már korábban is többször elmondtam: az vesse az első követ Danilo Anđušićra, aki még soha, egyetlenegyszer nem szúrt el semmit és soha nem botlott meg a mindent eldöntő pillanatban. Drága gyűlölködő szurkolótársak, emberek vagyunk mind. Ő is, meg ti is, akármennyire is játssza most némelyikőtök a mindent megmondó kisistent.

És a rohadék bírónak muszáj volt itt befújnia egy faultot a Partizan ellen. 73:71. 11 másodperc van már csak hátra. Kapunk mi is egy büntetőt. 73:72, már csak 6 másodperc.
És megint befújja nekünk a bíró a faultot. Ilyen nincs. A Cedevita meg bedobja, naná, 74:72. 5 másodperc.
De a bíró nem bír magával. Két másodperc van már csak hátra, amikor megint büntetőt fúj a Cedevitának. Hihetetlen. Ők meg bedobják. Kész. Itt a vége. 75:72

Cedevita: Pullen (12), White (9), Katić (5), Pilepić (6), Babić (9), Žganec (2), Walker (11), Musa, Bilan (13), Gordić (2), Žorić (4), Arapović (2)

KK Partizan: Cvetković, Aranitović (4), Jones (21), Marinković (5), Vitkovac (10), Đumić (2), Perović (6), Magdevski (8), Milutinović (3), Vrabac (2), Wilson (3), Anđušić (8)