2015. november 4., szerda

Crvena Zvezda - KK Partizan 92:77 (Adria Liga, 8. forduló)

Újabb szar meccs, szar vereséggel, korrupt bírókkal, akik pofátlanul elcsalták a második félidőt.
Pedig olyan jól kezdtünk. Kevin Jones ezen a mérkőzésen debültált, és az alkalomhoz illően ő dobta a meccs első kosarát (0:2). Sőt, miután a Zvezda kiegyenlített, egyből dobott is még egyet (2:4). 6:4-nél Aranitović hozott egy hárompontost (6:7), 8:7-nél Milutinović szerezte vissza a vezetést (8:9). Aztán a Cvetković-Jones-Aranitović hármas masszívan stabilizálta a helyzetünket (10:17), majd Đumić és Cvetković összehozták a 10 pontos előnyt (11:21). 13:24 lett az első negyed végeredménye, Milutinović dobott egy hárompontost a duda előtt.

Cvetković egyszerre három Zvezda-játékos ellen
(kép: Facebook/KK Partizan)

Na most a helyzet az, hogy a következő negyedben a Zvezda nemcsak hogy behozta a 11 pontos hátrányát, de a vezetést is átvette.
Sorban kapták a büntetődobásokat, egyiket a másik után. 23:24-re feljöttek, a bíró már fújta is a következő büntetőt, egyből 25:24 lett. Büntetőből tudtunk egyenlíteni, ez volt az első találatunk a második negyedben, Aranitović dobta (26:26). Ment a pályán a pankráció, röpködtek a büntetők, az állás már 33:28 volt, aztán a hosszú sérülés után visszatérő Andrić bedobott egy hárompontost (33:31).

Aztán Cvetković büntetőből kiegyenlített (33:33). Egy újabb büntetőből megszerezte a vezetést (33:34). Újabb büntető, most Anđušić (33:36). Aztán büntető a Zvezdának is, nem is akármilyen, mindjárt három (36:36). Utána még egy büntető nekik, mert csak (37:36). Egyenlítettünk, Cvetković és Perović találataival (40:40), aztán a bírók is piros-fehér dresszt öltöttek

fejben tutira

és 45:40-nel zártuk a félidőt.
A harmadik félidő rémes volt.
A Zvezda akasztott valahonnét egy amerikai játékost, név szerint Quincy Millert, aki kábé már most olyan, mint Nikola Kalinić volt (akitől időközben hálistennek sikerült megszabadulni és most Bogdan Bogdanovićot, meg Jan Vesely-t boldogítja a Fenerbahcéban). Pont ugyanolyan prosztó, idegesítő, aggresszív, arrogáns gyökér, mint Kalinić volt. Miller ott volt mindenhol, Miller bedobta és péklapáttal nem lehetett volna letörölni a gonosz vigyort a képéről.
Mi meg... nos, a negyedet Cvetković indította (45:42), Aranitović is betalált egyszer (47:44), majd Đumić is (49:47), aztán hosszú-hosszú csend. A Zvezda 54:47-re elhúzott, amikor Aranitović bevágott egy hárompontost (54:50).
Aztán 61:50 lett. Ne is kérdezzétek, hogyan.
(Röviden: baromi aggresszív, egész pályás letámadás, a játékosaink felöklelése, a bírók pedig mintha megvakultak volna.) Nekünk meg leginkább csak büntetők jutottak. Először Vitkovac (61:52), aztán Aranitović (61:53), majd Milutinović (63:54). 63:55-nél Vitkovac hozta a negyed egyetlen akciógólját (63:58), utána még egyszer büntetőből betalált (65:60), a fináléra 68:60-nal mentünk.

Marinković, Vrabac és Jones együttes erővel próbálják feltartóztatni Štimacot

A vége egészen szörnyű volt. Vergődtünk, a Zvezda már majdnem 20 ponttal vezetett. 80:61-nél Jones igyekezett visszatartani a csapatot (80:63), Perović is (82:64), de aztán nem volt megállás... 87:65 volt az állás, amikor Cvetković dobott egy hárompontost (87:68).
Közben a szurkolók is megtalálták egymást rendesen. A vörös sarokból gúnyos "Dule, vrati se" (Dule - vagyis Duško Vujošević -, gyere vissza) ordítozás hallatszott, míg a Sírásók Čovićot, a Zvezda kosárlabdacsapatának elnökét küldték el melegebb éghajlatra: "Sa Kosova si pare uzeo, četiri firme si otvorio, na vlasti ostaješ, sve potplaćuješ, u zatvor brzo ideš, videćeš" (vagyis, kb. Koszovóból hoztad a pénzed, nyitottál négy céget, lefizetsz mindenkit, a börtönbe gyorsan mész, majd meglátod).

(kép: Twitter)

Az állás meg közben 90:73 volt. Még Anđušić betalált (90:75), a legvégén Aranitović büntetőből állította be a végeredményt (92:77).

Crvena Zvezda: Rebić, Thompson (2), Mekel (12), Lazić (14), Tejić (11), Simonović (6), Gudurić (10), Jović, Miller (17), Zirbes (7), Štimac (13)

KK Partizan: Cvetković (14), Aranitović (19), Jones (12), Marinković, Vitkovac (9), Đumić (5), Perović (4), Magdevski, Milutinović (7), Vrabac, Anđušić (4)