2015. november 20., péntek

KK Partizan - Tajfun Šentjur 89:85 (Adria Liga, 11. forduló)

Ez nem is győzelem volt, ez már feltámadás volt. Az nem igaz, hogy mit alakítottunk az utolsó negyedben.

Bemelegítünk
(kép: abaliga.com)

Foghíjas lelátók előtt lépett pályára a Partizan, nem volt valami felemelő látvány. Ráadásul mint kiderült, 19 órától a német női kosárlabdaválogatott bérelte ki a csarnokot (a szerb és a német női kosárlabdacsapat holnap játszik EB-selejtezőt Belgrádban), így ráadásképpen még az idő is szorított.

Középkezdés
(kép: Twitter)

Az első negyed kicsit nehezen indult, a vendégek megszerezték a vezetést (2:4), aztán jött Aranitović és fordított (5:4). A negyed többi része laza, kellemes kosárlabdázgatással telt, végig magabiztosan, 5-7 ponttal vezettünk, Vrabac és Milutinović sziporkáztak. Itt úgy nézett ki, hogy egy laza rutingyőzelemmel túllépünk az újoncon.
Hát a nagy túrósat.
20:15-tel zártuk az első negyedet, a második játékrészben ez már 30:23 volt, elsősorban Kevin Jonesnak köszönhetően. Aztán a Tajfun kiegyenlített (30:30), miközben nekünk egy hárompontos dobás sem akart összejönni. Majd a vendégek átvették a vezetést és hosszú ideig ki sem adták a kezükből.

Nézzük a jó oldalát: egyszer sem lett kétszámjegyű a hátrányunk. Fő az optimizmus.

Szenvedtünk. A védelmünk olyan volt, mint egy átjáróház. Ha betaláltunk, az is főleg büntetődobásokból sikerült. Folyamatosan 3-4 pontos előnye volt a Tajfunnak, nem vészes, de rohadt bosszantó, amikor nekünk az égvilágon semmi sem jön össze. 39:42-vel mentünk félidőre.

A harmadik negyedben folytattuk a szenvedést. Többször is elvesztettük a labdát, a Tajfun pedig 43:47-re elhúzott.
Itt jött Vitkovac és Jones. Átvettük a vezetést (48:47).
Aztán Marinković bemutatta a forduló blokkját.

Ezen a szakaszon a számláló ide-oda billegett. A két csapat egymás kezéből marta ki a vezetést, 50:49, 50:51, 52:51, aztán a vendégek dobtak egy hárompontost, mi kiegyenlítettünk (54:54), de a szlovének újra átvették a vezetést. 58:61-gyel indultunk a fináléra.
Az utolsó negyedben Anđušić kezdetnek kiegyenlített (61:61). A Tajfun nem hagyta magát, visszaszerezte a vezetést (61:63) és nem adta ki a kezéből. Mindig csak 1-2 ponttal voltunk lemaradva, néha ki is tudtunk egyenlíteni, de utána egyből újra ők vezettek. Végül nagy nehezen, vért izzadva, Anđušić hárompontosával átvettük a vezetést (74:73). Čvetković dobott egy hárompontost (77:73), nem sokkal később viszont kipontozódott. A Tajfun feljött 77:75-re, itt Vitkovac hozott egy találatot (79:75). A Tajfun megint feljött, 79:78 volt az állás, Aranitović és Anđušić 83:78-ra növelték az előnyt. Megint feljött a Tajfun (83:81), itt Jones következett (85:81). A Tajfun játékosai egyre jobban kezdtek bedurvulni. Már fél perc sem volt hátra, amikor három büntetőt is fújtak a bírók egymás után. Először Jones dobhatott (87:84), utána a vendégek is (87:85), majd Anđušić kapott szabaddobást (89:85). Az utolsó másodpercekre már csak némi idegtépő küzdelem maradt.