2016. február 22., hétfő

OK Partizan - Radnički 3:1 (szuperliga, 15. forduló)

A legfontosabb, és ezt most el kell mondani, mielőtt belevágnék a mérkőzés beszámolójába: a 14. forduló legjobb játékosa az OK Partizan ifjúsági válogatottja, Aleksa Polomac lett!

(kép: zurnal.rs)

Akadozva kezdtünk, a kragujevaciak elhúztak 0:4-re. Majdnem végig vezettek, egyszer sikerült kiegyenlítenünk 17:17-re. Itt úgy nézett ki, hogy a vendégek kedvezőbb helyzete ellenére sikerül megnyernünk a szettet, de a Radnički erősebbnek bizonyult, 23:25 lett a vége.
A második játékrész ha lehet még szorosabb volt. Az elején vezettünk (8:7), de a Radnički nem hagyott minket levegőhöz jutni. 15:16-ról aztán 19:16-ra fordítottunk, és Pantić fantasztikus teljesítményével meg is nyertük a szettet 25:23-ra. Kiegyenlítettünk.
A harmadik szett Ivan Kostićról szólt. Ha kellett, akkor támadásokat szervezett, ha kellett, akkor blokkolt, szervált, ászt ütött. Sima győzelem volt (25:19). Átvettük a vezetést.
Az utolsó szett újra nagyon szoros volt, ráadásul először a Kragujevac jutott el a játszmalabdáig (23:24). Egymás után kétszer is úgy tűnt, hogy megnyerik a játszmát és kiegyenlítenek, de végül nagy csatában megszereztük a meccslabdát és a győzelmet.

OK Partizan: Buša (16), Pantić (21), Lopar (10),  Kostić (8), Veličković (19), Polomac (7), Rajković (libero), Nedeljković, Jokanović, Perišić, Žugić, Tasić
Vezetőedző: Vladimir Vasović

Radnički: Borovićanin (8), Goić (9), Martinović (5), Vulović (15), Ilić (17), Rajković (2), Pantović (libero), Petrović, Ivanović, Kovač, Kočanović (5), Pavlović
Vezetőedző: Predrag Srećković

Tabella mindjárt lesz, épp most játsszák a forduló utolsó mérkőzését.
Update: a bajnokság jelenlegi állása