2016. február 14., vasárnap

Tajfun Šentjur - KK Partizan 65:83 (Adria Liga, 24. forduló)

Tegnap beteg voltam, egész nap feküdtem, be se tudtam kapcsolni a gépet. Utólag írom ezt a blogposztot, miután ma az ArenaSport megismételte a meccset.

Ránézésre vidám edzőmeccsnek tűnik, közel 20 pontos különbséggel nyertünk. A valóság messze nem volt ennyire laza, sőt.
A Tajfun kapásból elhúzott 5:0-ra. Közben az első 2 perc alatt egyből sikerült 2 faultot begyűjtenünk. Kiegyenlítettünk Murić és Koprivica találatával (5:5), de a hazaiak visszaszerezték a vezetést (9:5).
Az még csak hagyján, hogy visszaszerezték, de tartották is. 12:7, 13:10, itt Jones egy fantasztikus szerelést produkált és egy zsákolással szépített

aztán végre-valahára Vitkovac találatával átvettük mi a vezetést (13:14).
Nem tartott sokáig. A Tajfun két büntetőt is kapott, mindkettőt értékesítették (17:14), a Partizan meg mintha kicsit görcsösnek tűnt volna. Williams kiegyenlített (17:17), de a Tajfun máris újra vezetett (20:17). Nagyon akadozott a gépezet, 25:19-cel zártuk az első negyedet.

Koprivica és Jones fogják szendvicsbe a hazaiak egyik játékosát

A második negyedben feljöttünk 28:26-ra, a Tajfun gyorsan elhúzott 31:26-ra. Feljöttünk 31:30-ra Jones és Wilson találataival, aztán Jones a vezetést is visszaszerezte (31:32).
Megint nem tartott sokáig. A Tajfun újra vezetett (35:32), pimaszabbak, erőszakosabbak voltak nálunk. Kiegyenlítettünk (35:35, Marinković), a Tajfun megint vezetett (37:35). Aleksandar Džikić időt kért, valószínűleg sikerült is rendet rakni kicsit a fejekben, mert itt sikerült felpörögnünk. Visszavettük a vezetést (37:38), majd Milutinović és Wilson felhozták a csapatot 39:43-ra. Még a vége előtt belefért egy hazai találat, 41:43-mal mehettünk félidőre.

Vrabac küzd Parkerrel

A második félidő elején Мurić és Wilson felhoztak minket 41:50-re. (Murić végig nagyon pörgött, szaladgált, blokkolt, szórta a kosarakat, ő volt a meccs hőse.) Itt a Tajfun bedobott egy kosarat (43:50), ezt csak azért érdemes megemlíteni, mert utána hosszú ideig egyetlen találatot sem sikerült összehozniuk. Minden, de minden próbálkozásuk kudarcba fulladt, még a ziccer is lepattant a gyűrűről. Mi pedig feljöttünk 43:58-ra.
Már a negyed vége felé jártunk, mire a Tajfun kicsit összeszedte magát (48:60), Murić viszont megállíthatatlan volt. Egy hárompontos itt (48:63), egy hárompontos ott (49:66), és hogy semmi gáz ne legyen, a legvégén Wilson is dobott egyet (52:69). Jöhetett a finálé.

Vrabac próbálja megállítani Ponjavićot

Az utolsó negyedben 20 pontra növeltük a különbséget (56:76), aztán hosszú percekig egyetlen találat sem született egyik oldalon sem. Végül a csendet a Tajfun törte meg (58:76). Sebaj, Milutinović révén újra 20 pont volt a különbség (58:78). A Tajfun feljött 63:78-ra, ezek után Aleksandar Džikić időt kért

nem volt semmi, élő egyenes adásban tolt le valakit rémesen, "what the fuck is wrong with you"-felkiáltással

aztán visszamentünk a parkettre és jött Vrabac.

Itt Vrabac kapott még egy bónuszdobást is (63:81), sőt, dobott még egyet (63:83). A Tajfunnak már csak egy büntetőre futotta 23 másodperccel a vége előtt (65:83).
A Liga csinált egy összefoglalót Murićról, ő lett a mérkőzés legjobbja (22 pont, 5 lepattanó, mind defenzív, 4 assziszt). Kattint, megnéz, ámuldozik, tiszteleg.

Tajfun Šentjur: S. Sebić (2), M. Sebić (7), Debelak, Držić (2), Čebular (15), Germek, Bratož (9), Clark (8), Ponjavić (12), Drobnjak, Bolčina (8), Parker (2)

KK Partizan: Aranitović, Jones (12), Murić (22), Marinković (5), Vitkovac (9), Koprivica (6), Magdevski, Milutinović (5), Williams (3), Vrabac (9), Wilson (12)