Brašanac önmaga árnyéka volt. Bozsinov és Everton tök fölöslegesek voltak, Stevanović széttépte a maradék idegeimet.

És még el se kezdődött a meccs, már zúgott az Uprava napolje.

Állítólag nemcsak a déli tribünről ordították, hanem az egész stadion egyszerre.

Himnusz
(kép: hotsport.rs)

Saša Ilićnek ez volt a 26. (!!!) örökrangadója. Abszolút rekorder
(kép: partizan.rs)

Már rögtön a kezdésnél lángba és füstbe borult az egész déli szektor. Glođović játékvezető

ő volt, hát, szerinted miért lett az a végeredmény, ami?...

két perc után elunta és füstszünetet rendelt el.

(képek: hotsport.rs)

Kb. két percig tartott, mire újra tisztán lehetett látni. Folytathattuk a játékot, ezek után Everton Luiz egy becsúszó szereléssel kapásból legyakta Pavićevićet.

Röpködtek a göröngyök (meg a Zvezda-játékosok)

De annyira, hogy Pavićevićet le kellett vinni a pályáról ápolni.
Egyébként a Zvezda eléggé nekünk esett és már az elején próbálkoztak helyzetekkel. Nekünk a 8. percben sikerült először egy veszélyes(ebb) támadást összehozni: Bogosavac kapta a labdát, cselezett, majd Saša Ilićhez passzolt. A Kapitány küldte is volna tovább, de szerelték.
A 10. percben Everton Grujićot gyalulta le, nagyjából ugyanúgy, mint két perccel előtte Pavićevićet. Itt már kapott egy sárgát is.

Nem szóltak ennek a brazilnak, hogy ez európai futball, és nem amerikai?

A 11. percben, nos...
Igen.
Mihajlović kapta a labdát a bal oldalon. Megindult, cselezett, már a 16-oson belül volt. Petković ott termett és egy klasszikus bodicsekkel megállította. A labda nem volt sehol, Mihajlović hatalmasat esett.

Glođović sípja néma maradt.

Ja, bocs. Nem tudtam, hogy jégkorongmérkőzésen vagyunk. Azt hittem, focit nézek. Jégkorongban számít szabályos szerelésnek a bodicsekk, fociban soha nem volt az és nem is lesz.

21 éve nem volt 11-es a Partizannak örökrangadón. Akkor se, ha - mint most is - egyértelmű volt a szabálytalanság.
A hagyomány az hagyomány, igaz?...
Kátai jött fel a jobb oldalon a 15. percben. Beívelt középre, szerencsére mindenki lemaradt róla.
Aztán a 17. percben Bozsinov kapott nagy labdát a bal oldalon. Pavićević remek tempóban blokkolta, a labda szögletre vágódott. Kisszöglet, Mihajlović balról beívelte középre, Gogoua pedig felemelkedett a magasba és úgy befejelte, ahogy kell. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, de még mekkora gól!!! 1:0!!!!

A szurkolók így ünnepelték Gogoua gólját

A Zvezda síkideg lett. Kapkodtak, összevissza rohangáltak. Aztán a 24. percben szabadrúgást kaptak, kb. 25 méterre a kapunktól, a jobb oldalon. Ibanez állt a labda mögé.
És egy klasszikus mozdulattal bevarrta. 1:1
A 26. percben már mentünk is, hogy megtoroljuk a góljukat. Mihajlović felszáguldott a bal oldalon, beívelte középre Stevanovićnak, Stevanović meg egyenesen a kapusba lőtte. A Zvezda már jött is kontratámadásra, Kátait Bogosavac szerelte végül.
A 28. percben újra Mihajlović loholt fel, de a beíveléséről mindenki lemaradt.
A 32. percben Grujić került hirtelen veszélyes helyzetbe. Szívszélhűdés, sikoltozás, de Gogoua sürgősen blokkolta.
Egy perccel később Srnić kapta a labdát a jobb oldalon. Beívelte középre, Vieira kapta, köszönte, befejelte.
1:2
16 perc alatt 180 fokos fordulatot vett a mérkőzés. És most mi kezdtünk el idegeskedni.
A Zvezda meg még jobban támadni.
A 35. percben szögletet kaptak. Érkezett a beívelés, Grujić ráfejelte, mellé.
A 37. percben már láthatóvá vált a feszültség. Egy Zvezda-játékos a földön feküdt, Jovanovićot mutatta a kamera, hogy valamelyik vörössel lökdösődik. Saša Ilić is szövegelt, végül valahogy lecsillapodtak a kedélyek, úgy-ahogy.
Már jócskán a félidő vége felé jártunk, egy Zvezda-szöglet után mentünk fel kontratámadásra, de a jobbról érkező beívelésünket a kapus leszedte.
A félidő legeslegvégén volt Šaranov első értékelhető megmozdulása, Ibanez szabadrúgását sikerült kivédenie.

Saša Ilić valamikor a mérkőzés folyamán

Füstködben úszó reflektor

A második félidő elején jött a következő gyomros.
Saša Ilić passzolt előre Mihajlovićnak. Mihajlović megindult és egy sistergős gólt lőtt, de a bíró érvénytelenítette, mondván hogy Mihajlović lesen volt.

(kép: mozzartsport.com)

Max. vonalas les, de az már évek óta nem számít lesnek.

Ja, bocs, lehet, hogy Glođović meg a haverjai még nem tudnak róla.

Pedig Tomić szóvá tette a dolgot

(kép: Facebook/Fudbalski klub Partizan)

A 49. percben Srnićet ugratták ki a jobb oldalon.

Itt persze a partjelző nem lengetett lest.

Srnić ezek után belelőtte Šaranovba a labdát.
Az 51. percben Ibanez ívelte át a labdát a túloldalra, de Šaranov elkapta.
Az 53. percben végre lejött Bozsinov (az égvilágon semmit nem csinált egész végig) és feljött Vlahović. A Partizan ezzel történelmet írt: Vlahović a 16 évével és 30 napjával minden idők legfiatalabb játékosa, aki örökrangadón játszott.

Helyzet alig volt ezen a szakaszon, feszültség és idegeskedés annál több. Az iram kicsit lelassult.
A déli tribün lángolt.

Az 56. percben Bogosavac vitte fel a labdát és küldte előre Vlahovićnak. Vlahovićra egyből vagy három vérszomjas Zvezda-védő ugrott, pillanatok alatt szerelték a fiatal csatárt. Egy perccel később Grjuić hagyott ki egy óriási helyzetet, balról, lehetetlen szögből lőtt rá.
Lehetetlen is volt.
Közben folyamatosan fel-felzúgott az Uprava napolje.
A 65. percben szabadrúgást kaptunk, Brašanacot rúgták fel a 16-os vonalánál. Mihajlović állt a labda mögé, rálőtt, fölé. Aztán megint füstszünet jött, a Sírásók a Zvezda kapuja mögé hajítottak egy csomó petárdát, semmit sem lehetett látni.
A 70. percben Bandalovski kényszerítőzött Vlahović-tyal, majd a bolgár rálőtt, a kapus kivédte.
Két perc múlva Brašanac loholt volna fel a labdával, de Luković felvágta. A Zvezda kapitányának már volt egy sárga lapja, Glođović lezavarta őt a pályáról.

Evertonnak meg mondja már meg valaki, hogy kurvára nem kellene lökdösődnie, meg kakaskodnia a pályán, meg a száját jártatnia. Iszonyat nagy szerencséje volt, hogy nem kapott ő is pirosat, nem mondom, hogy nem érdemelte volna meg.

A 74. percben Jovanović küldött bal oldalról a kapura egy lapos lövést, Kahriman védett. Rá egy percre Mihajlović jött fel a bal oldalon és ívelt Stevanovićnak. Stevanović viszont akkora luftot rúgott, hogy fájt a látványa. A 76. percben megint Mihajlović passzolt, most Vlahovićnak, de a kicsit fél pillanat alatt megették a Zvezda hátvédjei.
Aztán megint füstszünet jött, mert nem lehetett látni. Amikor folytathattuk a játékot, egyből támadott a Zvezda. Gogoua blokkolta Vieirát.

Itt már csak szenvedtünk.

A 86. percben Stevanović kapott egy hosszú indítást, de a bíró les címén lefújta. A kapus viszont érkezett, Stevanović összecsapott vele. Mindketten a földön maradtak.
Egy perc múlva megismétlődött a jelenet. Bogosavac küldött nagy labdát Vlahovićnak. Vlahović továbbpasszolt, Stevanović érkezett... és megint összecsapott a kapussal. És megint a földön maradt mindkettő.
Már jócskán a meccs végén jártuk, a 90+1. percben. Mihajlović cselezett a bal oldalon, végül szögletre ment a labda. Az érkező ívelést Kosović föléfejelte.
A 90+6. percben Bogosavac passzolt Stevanovićhoz. Stevanović egyenesen egy védőbe lőtt. A labda visszapattant Bogosavachoz. Bogosavac rálőtt, fölément, de a bíró közben lest ítélt és lefújta.
Már a 90+8. percben jártunk (elvileg 4 perc lett volna a hosszabbítás...), Bogosavac passzolt Vlahovićnak. Vlahović lőtt, szöglet lett a vége. Még egy próbálkozásunk maradt, Gogoua fejelte fölé.

Elkeseredett játékosok a végén

Ideteszek még egy videót is. A felvétel a meccs után készült, az ArenaSport riportere Ivan Tomićot interjúvolja. Tomićon látszik, hogy majd szétpattan az idegességtől, de próbál uralkodni magán, aztán 1:05-nél a riporter rákérdez, hogy Ön szerint, Tomić úr, lehetséges, hogy az ott az első félidőben 11-es volt?
Tomić reakciója leírhatatlan.
(Amúgy kalap le, sikerült úriembernek maradnia végig.)

Helyszín: Partizan Stadion, Belgrád
Nézőszám: 25 000
Vezette: Vlado Glođović (partjelzők: Nemanja Petrović, Uroš Stojković - tartalék játékvezető: Dejan Petrović - gólbírók: Aleksandar Vasić, Dejan Santrač)

FK Partizan: Šaranov - Bandalovski, Gogoua, Jovanović (Lukić, 81.), Bogosavac - Everton, Brašanac - Stevanović, S. Ilić (Kosović, 62.), Mihajlović - Bozsinov (Vlahović, 53.)
Vezetőedző: Ivan Tomić

Crvena Zvezda: Kahriman - Petković, Pavićević, Luković, Ibanez - Le Tallec - Srnić (Ristić, 90+2.), Donald, Kátai (Plavšić, 77.), Grujić - Vieira (Gavrić, 90+5.)
Vezetőedző: Miodrag Božović

Gólszerzők: Gogoua (17.), ill. Ibanez (24.), Vieira (33.)
Sárga lap: Everton (10.), Saša Ilić (53.), Stevanović (88.), ill. Donald (49.), Luković (64.)
Kiállítva: Luković (70.) - második sárga lap