2015. október 9., péntek

RK Partizan - Sloga 28:24 (szuperliga, 4. forduló)

Míg a fél világ lélegzet-visszafojtva azt figyelte, hogy veri rommá a szerb futballválogatott az albánokat, addig a Partizan kézilabdacsapata magabiztos győzelmet aratott a Sloga ellen a szuperliga 4. fordulójában.
Már az elején remekül indítottunk (3:1), a Sloga több, mint 10 perc után tudott csak kiegyenlíteni (3:3). Megint megszereztük a vezetést (5:3), a vendégek a 20. percben kiegyenlítettek (6:6). Aztán innen már nem volt megállás. Folyamatosan vezettünk, a 21. percben már két gól volt az előnyünk (8:6), aztán 10:7, 11:8, és így tovább. 3 perccel a félidő vége előtt 12:9 volt az állás, rá egy percre bedobtunk még egyet (13:9), a Sloga a vége előtt lőtt egyet. 13:10-zel mentünk félidőre.
A második félidőben folytattuk a menetelést, a vendégeknek esélyük sem volt. Végig 2-3-4 góllal vezettünk. 15:11 (33. perc), 16:13 (36. perc), 20:16 (43. perc). Egyre csak lőttük a gólokat, 2 perccel a vége előtt már 28:23-re vezettünk. A Sloga még a végét jelző duda előtt bepréselt egy gólt (28:24).
A mérkőzés hőse Mršulja kapitány lett 8 góllal. Őt követi Stevan Sretenović (5) és Lazar Kukić (4). Nemanja Živković, Mihajlo Radojković és Ivan Popović 3-3 gólt lőttek, Andrija Đuričić kettőt.