2015. október 28., szerda

Minden egyben

Az elmúlt napokban nem voltam netközbelben, így most ömlesztve kapjátok meg az eddigi eseményeket.

A kézilabda szuperliga 6. fordulójában a Partizan örökrangadót játszott a Crvena Zvezdával a banjicai sportcsarnokban. Szikrázóan kemény mérkőzés lehetett, az első félidőben a Zvezda folyamatosan vezetett egy-két-három góllal, de aztán a 14. percben kiegyenlítettünk Radojković góljával, majd Đuričić találatával a vezetést is átvettük egy rövid időre. Végül, 10:10-es állásnál, a félidőt jelző duda előtt Mršulja bedobta, így 11:10 lett a félidő eredménye.
A második félidőben tartottuk a vezetést egészen a 40. percig, amikor a Zvezda egyenlített, majd átvette a vezetést. Innentől kezdve akárhogy erőlködtünk, legfeljebb kiegyenlíteni sikerült. 20:22 lett a meccs végeredménye.

Nemanja "Parni valjak" Živković, a meccs egyik hőse, a maga 5 góljával

Mihajlo "Rettenthetetlen" Radojković, a mérkőzés másik hőse (5 gól)

***

A hétvégén elkezdődött a röplabda szuperliga is. A Partizan az első fordulóban a Vojvodinát látogatta meg. Az első szettben 11:16-ról fordított 26:24-re a Vojvodina. A második szett már szorosabb volt, 7:8 volt az elején, aztán 16:13 lett, végül ismét az újvidékiek nyertek 25:19-re. A harmadikban már végig vezettek, meg is nyerték 25:21-re. A mérkőzés hőse Dimitrije Pantić lett, 12 ponttal. Kép nincs, mert az összes sportoldal egy utolsó tróger és még emlegetés szinten sem nagyon foglalkoznak röplabdával.

***

Az Adria Ligában a Partizan a Krkával csapott össze a 7. fordulóban.
Nem részletezem, gondolom, mindenki látta a meccset, a retkes, korrupt disznó bírókkal, meg az ellenfélnek a végét jelző duda után szerzett, utólag megadott találatával.
Viszont hoztam nektek képeket, egyenesen a Pionir Hallból.

Időkérés

Az ott odalenn, a mélyben Edo Murić és Mihajlo Andrić (később Kevin Jones is csatlakozott hozzájuk)

***

A Jelen SuperLiga 15. fordulójában a Partizan a Mladosttal találkozott idegenben.
Ezt se részletezem, jó?...
Mindenki látta, ritka szar, sárdagasztós meccsen a Mladost már a legelején megszerezte a vezetést (0:1), a második félidő 48. percében egyenlítettünk Babović góljával (1:1), sőt, Grbić a 79. percben megszerezte a vezetést (1:2) és a legeslegvégén, egy hihetetlenül szar góllal a Mladost kiegyenlített és otthon tartottak egy pontot.

(kép: Facebook/Fudbalski klub Partizan)

Lehet egy egészen őszinte kérdésem?
Ki ez a Babović, hogy mindegyik edzőnél, állandóan sikerül visszaférkőznie a kezdőcsapatba és még csak le sem cserélik, végig ott alibizik van a pályán? Hogyan lehetséges, hogy ez a tehetségtelen, nagyképű, falábú tuskót senki nem akarja vagy tudja kivágni a csapatból?