2015. október 17., szombat

Cibona - KK Partizan 63:57 (Adria Liga, 6. forduló)

Szar meccs volt, rengeteg hibával, görcsöléssel, és még a bírók se szerettek minket.
A Cibona már az elején elhúzott 7:0-ra. Vért izzadva, Đumić, Vitkovac Marinković találataival fordítottunk 7:9-re. A Cibona sürgősen kiegyenlített, majd 16:9-re módosította az állást. Vitkovac büntetőkből felhozott minket 16:13-ra. Végül 18:15-tel zártuk az első negyedet, Magdevski az utolsó másodpercekben dobott egy kosarat.
Ez a második negyedben 23:17-re módosult. Egyszerűen nem jött össze semmi. Mindent kihagytunk, a labda folyton lepattant a gyűrűről, a bírók pedig egyre furcsább logika alapján

logika, bruhaha

fújtak ellenünk.
Az volt a szerencsénk, hogy a Cibona is kihagyott egy rakás helyzetet, különben már itt brutális lett volna a különbség. Azért így is 29:21 lett az állás, amikor pályára lépett a Partizanhoz újonnan visszatért Danilo Anđušić.
Anđušić jött, látott és 29:28-ra módosította az állást.

(kép: Facebook/KK Partizan)

Ez lett a félidő eredménye is.
A szünet után visszajöttünk és fordítottunk Milutinović hárompontosával (29:31). A Cibona ugyan visszaszerezte a vezetést (32:31), de Vitkovac megint fordított (32:34). A Cibona kiegyenlített (34:34), Vitkovac újabb hárompontost hozott (34:37). Itt szinte végig egész jól tartottuk az előnyünket, egy szakaszon 36:42-re vezettünk. A Cibona utána feljött 41:42-re, aztán Anđušić avatkozott közbe megint. 43:46-tal indulhattunk a fináléra.
Az utolsó negyedben Vrabac dobott egy kosarat (43:48), utána Vitkovac is (46:50), aztán... aztán leginkább csak erőlködtünk. Nem volt jó a meccs. Nem volt semmi látványosság, semmi nagy küzdelem, csak egy rakás hiba (mindkét oldalon), erőlködés, olykor birkózás. Inkább fárasztó, mintsem izgalmas volt, az pedig már csak extra bónusz volt, hogy a bírók egyre gyakrabban fújták le a támadásainkat valamilyen (akármilyen) ürüggyel és ítéltek a Cibonának büntetőt. 48:50-nél a horvátok átvették a vezetést (51:50). Milutinović még egyszer fordított (54:55), de aztán a Cibona kiegyenlített, majd egy hárompontossal ismét visszavették a vezetést (58:55). Ebből gyorsan 60:55 lett, aztán Vitkovac egy fantasztikus szerelés után hatalmas kosarat vágott be (60:57).
Aztán itt jöttek a bírók.
Mindig, mindig a támadásaink közepén fújtak ránk faultot és gondoskodtak arról is, hogy a hazaiak mindig kapjanak büntetőt. Cvetkovićnál egy ilyen után le is olvadt a biztosíték, fellökte a Cibona egyik játékosát, kipontozódott. Közben próbálkoztunk (már amikor sikerült), de ezek közül semmi sem sikerült. Végül 63:57 lett a vége.

Nemcsak Vitkovac fogott padlót, hanem az egész csapat is

Cibona: Beriša (4), Krušlin (22), Hukić, Rozić (4), Jagodić-Kuridža (8), Slavica (2), Mandić, Mavra (9), Jokšimović (5), Žižić (7)

KK Partizan: Cvetković (5), Aranitović (3), Marinković (6), Vitkovac (16), Đumić (4), Koprivica, Perović, Magdevski (2), Milutinović (8), Glišić, Vrabac (2), Anđušić (11)

Tabellát majd később hozok, még vannak hátra mérkőzések.

Update: a Liga jelenlegi állása: