2015. október 7., szerda

KK Partizan - MZT Skopje 72:69 (Adria Liga, 3. forduló)

Végre!!! Végre-valahára győztünk!!!
Nem ment simán. Ráadásul sokszor úgy nézett ki, hogy bevasaljuk a harmadik vereséget is.
Pedig lelkiismeretesen bemelegítettünk.

(képek: Twitter)

Ott volt Murić és Andrić is, egyelőre még csak a nézőtéren.

(kép: Twitter)

Az eleje megint döcögősen indult. A közönség Duško Vujošević nevét skandálta, a Skopje szórta a kosarakat, mi meg nem nagyon tudtunk velük lépést tartani. 6:11 volt az állás, amikor felszívtuk magunkat, és Đumić, Marinković (hogy ellopta a labdát az ellenféltől, te jó ég...) és Vrabac találataival átvettük a vezetést (12:11). Nem tartott sokáig... Egy ajándék büntetővel 12:14 lett az állás. Sebaj, Vitkovac kiegyenlített (14:14), sőt, Perović találatával újra átvettük a vezetést (16:14). A Skopje megint fordított... (16:17) Mi is (18:17). Aztán támadás közben Vrabacra faultot fújtak a bírók, ki tudja, miért, a szabaddobásból a Skopje újra átvette a vezetést (18:19). Még mielőtt nagyon elhúztak volna, gyorsan kiegyenlítettünk (21:21), először Marinković, majd Cvetković (23:23), de az ellenfél hajszálpontosan a játékrész végét jelző dudánál még bepasszírozott egy kosarat. 23:25 lett a negyed vége.

Adin Vrabac
(kép: abaliga.com)

A második negyed sem indult valami fényesen. A Skopje elhúzott 23:28-ra, mi pedig az istenért nem tudtunk kosarat dobni. Végül valahogy megközelítettük őket 27:28-ra, de ők sürgősen dobtak egy hárompontost (27:33). Koprivica és Cvetković zseniális összjátékával szépítettünk (29:33). Cvetković nem állt le (31:33)

hihetetlen, hogy miket tud alakítani - néha egymaga olyan, mint egy csorda vadmajom, aztán fogja magát, hint egy rakás kosarat, felszántja a parkettet, viszi a hátán az egész csapatot, kiköpi a tüdejét, meghal a pályán és feltámad

Vrabac pedig kiegyenlített (33:33). A Skopje erre sürgősen akcióba lendült (33:36), mi tartottuk a lépést (34:36, 36:38), de a félidő végére mintha minden csődöt mondott volna. A vendégek több, mint 10 ponttal vezettek (38:49).

Andreja Milutinović kivette a részét a küzdelemből, de ezen a pontn a Skopje (még) erősebbnek bizonyult

A harmadik negyedben a Skopje folytatta a menetelélst (38:50). Marinković dobott ugyan egy hárompontost (41:50), de a vendégek 13 pontra növelték az előnyüket (41:54). Rémes volt. Egy csomó helyzetet kihagytunk, ráadásul helyenként csak tanácstalanul pattogtattuk a labdát. Aztán megint megráztuk magunkat és Milutinović büntetőjével, Cvetković ziccerével, Marinković és Koprivica találataival szépítettünk (49:54). A Skopje növelte az előnyét (49:58), mi csökkentettük a hátrányunkat (53:58). Végül 55:61 lett a negyed végeredménye.

Vanja kapitány volt a legeredményesebb, 16 ponttal

Jött a finálé, és őszinte leszek, nem voltak vérmes reményeim. Már fogalmaztam magamban a gyászos blogposztot ilyen "3 meccs, 3 vereség, mi jöhet még"-szerűt, amikor Marinković egy hihetetlenül szemtelen szereléssel megszerezte a labdát, lepasszolta Milutinovićnak, ő meg bedobta és szépített (57:63). A Skopje sürgősen dobott egy hárompontost (57:66), de itt kaptunk egy sor büntetőt. Jobban mondva, először Vitkovac dobott egy kosarat és kapott mellé egy ajándék szabaddobást (60:66). Cvetković kapott két büntetődobást (62:66). Újra Vitkovac (63:66). A Skopje közben dobott egy kosarat, de Cvetković gyorsan válaszolt rá (66:68). Hihetetlen, hogy ez az ember mit alakított... Utána még egy büntetőből betalált (67:68), már csak egy pont volt a különbség. Sőt, sőt, Đumić büntetőből megszerezte a vezetést (69:68). A Skopje büntetőből kiegyenlített (69:69), de ekkor mi kaptunk újra egy büntetőt. Vrabac megszerezte belőle a vezetést (70:69), a legeslegutolsó pillanatban pedig Cvetković megindult... de akár meg is nézhetitek.