2015. október 5., hétfő

Mega Leks - KK Partizan 76:59 (Adria Liga 2. forduló)

A tegnapi, feszes tempójú mérkőzés után ma megmutattuk, hogy nem szabad kosárlabdázni.
Küzdelemben, akarásban nem volt hiány most sem, viszont hibát hibára halmoztunk.

És közben haldoklott a netem. Végig.

Két perc telt el a mérkőzésből, a Mega Leks már 9:0-ra vezetett. Petar Božić sürgősen időt kért. Ezután Đumić dobott egy kosarat (9:2), de a Mega Leks az egész pályás letámadás taktikáját választotta (14:2). A támadásaink sikertelenek voltak, ráadásul most a védelmünk is olyan volt, mint egy átjáróház (16:2). Végül apránként, Magdevski és Marinković találataival, meg Vrabac büntetőjével feljöttünk 18:11-re a negyed végére.

Koprivica és Vitkovac kettőse

A második negyedben kiegyenlítettünk (18:18), aztán amennyire a folyamatosan szakadozó stream látni engedte, a Mega Leks újra elhúzott (29:21) és tartották ezt a tempót.

Magdevski próbálja megállítani Jaramazt, eléggé eredménytelenül

A legvégén, 36:30-nál Cvetković bedobott egy hárompontost, hajszálpontosan a duda előtt. 36:33-mal mentünk félidőre.
A harmadik negyedben feljöttünk 38:35-re. A Mega Leks folytatta az egész pályás letámadást, többször is megszerezték a labdát, a különbség 9 pontra emelkedett (46:37). Marinković és Cvetković együtt ezt 46:42-re módosították.

Marinković a francia Luwawu ellen

49:42-nél Vrabac szépített egy ziccerrel (49:44). A Mega Leks újra elhúzott (53:45), a negyed végén megint Cvetković talált be egy hárompontossal (53:48).

Đumić és Milutinović

Az utolsó negyed elején megint kiegyenlítettünk (53:53).

Nagyjából ennyire telt most tőlünk, hogy olykor sikerült kiegyenlíteni. A vezetést egyszer sem sikerült átvenni. Rengeteget hibáztunk, egy sor helyzetet hagytunk ki, a Mega Leksnek semmi más dolga nem volt, mint a hibáinkat kihasználni.

Jaramaz hagyja maga mögött Cvetkovićot

A hazaiak gyorsan el is kezdték szórni a kosarakat, meg sem álltak 65:53-ig. Közben a bírók technikai faultot fújtak Cvetkovićra (ő aztán később ki is pontozódott), aztán Vrabac lecsökkentette 10 pontosra a hátrányunkat (66:56).

Vrabac és Luwawu. A francia volt a mezőny legeredményesebb játékosa, 27 ponttal

Magdevski büntetője után ez aztán már csak egyszámjegyű lett (66:57), de nem tudtunk ennek túl sokáig örülni (72:57). Đumić még szépített (72:59), de a végére még volt ideje a Mega Leksnek két találatra (76:59).

Mega Leks: Simić, A. Aranitović (7), Đoković (2), Jaramaz (13), Veljković (1), Musić, Samardžiski (12), Pavlović, Luwawu (27), Simeunović, Nikolić (6), Janković (8)

KK Partizan: Cvetković (9), P. Aranitović, Marinković (13), Petrov, Vitkovac (4), Đumić (6), Koprivica, Perović (7), Magdevski (3), Glišić, Vrabac (13), Milutinović (4)