2015. október 14., szerda

KK Partizan - Sutjeska 75:67 (Adria Liga, 5. forduló)

Sima ügy volt.
Illetve az elején még nem. 3:3-nál a Sutjeska megindult és megszerezték a vezetést (3:5), annyira, hogy 9:11-ig tartani is tudták.

Közben az ArenaSport közvetítővonala többször meghalt, egy kicsit én is.

Aztán Cvetković dobásával kiegyenlítettünk, sőt, ha már ott volt, Cvetković a vezetést is megszerezte (13:11). A Sutjeska büntetőből egyenlített (13:13), Perović visszaszerezte a vezetést (15:13). Vitkovac hárompontosával megerősítettük a helyzetünket (18:13), de ez nem tartott sokáig, mert a Sutjeska kiegyenlített, sőt, a negyed legvégén büntetőből visszaszerezték a vezetést (18:20).
A második negyed elején Perović kosarával kiegyenlítettünk (20:20). A Sutjeska nem hagyta annyiban (20:22).
Aztán jött Petar Aranitović.

(kép: abaliga.com)

Aranitović megint jött, látott, és két pillanat múlva 20:22 helyett 28:22 volt az állás. Valami hihetetlen, amit ez a kölyök megint művelt. Ha ezt így csinálja tovább, ő lehet az új Bogdan Bogdanović. 28:24-nél megint hozott egy hárompontost.

(kép: mozzartsport.com)

32:25-nél Cvetković bemutatott egy parádés szerelést, majd megindult és lepasszolta Vitkovacnak. Vitkovacnak csak be kellett pöccintenie a labdát a kosárba, ráadásul jutalmul még kapott is egy extra büntetőt. 35:25 lett az állás, 10 ponttal vezettünk.

Aranitović mellett Cvetković volt a Partizan szíve-lelke és motorja. Míg Aranitović laza eleganciával szórta a hárompontosokat, addig Cvetković százmillió fokon égett, felszántota a parkettet, ráharapta magát az ellenfélre, szerelt, rohant, passzolt és szórta ő is két kézzel a kosarakat.

35:27-nél Vitkovac hozta vissza a tízpontos előnyt, 37:29-nél Cvetković, 39:30-nál Koprivica, sőt, itt már több, mint 10 pont volt az előnyünk (41:30). A félidőt 43:32-vel, 11 pontos előnnyel zártuk, Milutinović dobott egy hárompontost még a vége előtt.
A harmadik negyedben Đumić zsákolt (45:32), aztán egy darabig hosszú csend volt, egyik csapatnak sem sikerült betalálnia. Végül ismét Đumić volt az, aki megtörte a csendet (47:32).

A Sutjeska időt kért, majd szépített (47:34).

Ez volt egyébként az egykori Partizan-játékos Đoko Šalić első találata a mérkőzésen. Az anyád úristenit, ebadta kölke, visszajössz a Partizanba, vagy nem tudom, micsinálok veled...

Végül lecsökkentették a különbséget 9 pontra (47:38). Itt Perović állította vissza a világ rendjét (49:38), Marinković rásegített (51:38).

51:42 volt az állás, jópár helyzetet kihagytunk, de a Sutjeska nem tudta kihasználni a hibáinkat, ráadásul az edzőjükre technikai faultot sóztak a bírók. Marinković gondolt egyet és dobott egy hárompontost (54:42), a Sutjeska meg itt már főleg azzal volt elfoglalva, hogy ha lehet, 10 pont alatti legyen a hátrányuk. Többé-kevésbé sikerült, 56:49-cel zártuk a negyedet.
A fináléban ők nyitottak (56:51), erre jött Vitkovac hárompontosa (59:51), Milutinović pedig visszaállította a 10 pontos különbséget (61:51).

A Sutjeska megpróbálta lefaragni, 62:54-re szépítettek, de Cvetković itt már olyan volt, mint egy atommáglya. Dobott egy hárompontost (65:54), a Sutjeska legfeljebb büntetőből jutott szóhoz. Azért így is lefaragták 8 pontosra a hátrányukat (65:57). Perović találatával újra 10 pont lett a különbség (67:57), a Sutjeska megint szépített (67:59). Cvetković egy újabb hárompontost dobott (70:57). Itt a Sutjeska edzője időt kért és élő egyenes adásban küldte el úgy a játékosait, hogy azok egy darabig biztos nem találnak vissza... Végül feljöttek 70:63-ra, de a megállíthatatlan Cvetković 5 pontot hozott (75:63). A Sutjeska még a vége előtt bedobott két kosarat, ezzel "csak" 8 ponttal kaptak ki.

(kép: Facebook/KK Partizan)

Helyi beszámolók szerint Cvetkovićot hosszasan éltette a közönség, végül úgy kellett az öltözőbe visszahúzni.

KK Partizan: Cvetković (21), Aranitović (13), Marinković (8), Petrov, Vitkovac (13), Đumić (4), Koprivica (3), Perović (8), Magdevski, Glišić, Vrabac, Milutinović (3)

Sutjeska: Pavličević (15), Đurović, Kruščić (11), Ćalasan (6), Mugoša, Albijanić (16), Spasojević (8), Čvorović, Žižić (2), Pavić (3), Vranješ (4), Šalić (2)