2015. október 10., szombat

Igokea - KK Partizan 71:64 (Adria Liga, 4. forduló)

Ezt a mérkőzést konkrétan elcsesztük. Elvesztettük, szó szerint. Pedig úgy játszottunk, mint egy álomban.
Persze, most lehetne poénkodni, hogy mint egy lidérces álomban, de tényleg rohadt jók voltunk, 6-10 ponttal vezettünk, aztán valami elromlott.
Az első negyed még kicsit akadozva indult, de aztán 5:6-ra vezettünk. Az Igokea fordított (9:7), aztán 11:10 lett Cvetković hárompontosával.
Aztán jött Aranitović egy eszméletlen hárompontossal. 11:13, már szólt is a duda, vezettünk az első negyed végén.

(kép: abaliga.com)

A második negyedben kimentünk és máris 11:15 volt az állás. Aztán 13:16. Aztán megint Aranitović jött, látott és zúzott (13:19). Milutinović követte a példáját (13:22). Az Igokea játékosai bánatosan néztek egymásra, az edzőjük sürgősen időt kért. Kicsit sikerült összerázni a csapatot (20:22), de Aranitović megálljt parancsolt nekik (20:25).

Az nem igaz, hogy ez a fiatal srác mit művelt a meccsen. Úgy szórta a hárompontosokat, mint bolond pék a lisztet, ő lett a meccs legjobbja is, 24 ponttal.

Tudod, mi a dolgod. Felállsz, tisztelegsz
(kép: Google)

Đumić is betalált (20:27). Cvetković egy hárompontost hozott (22:30). Megint Aranitović (24:33), majd Magdevski találatával 10 pont lett a különbség (26:36). Az Igokea aztán feljött 30:36-ra, Milutinović büntetőből 30:38-ra növelte az előnyt. Még a vége előtt az Igokea dobott egy kosarat, 32:38-cal mentünk félidőre.

Aztán a harmadik negyedben Aranitović kijött, körülnézett és bevágott egy hárompontost (32:41). Đumić is arra járt, bedobta (34:43). És akkor itt jött egy szakasz, amikor szinte kizárólag büntetőkből sikerült pontot szerezni.

Az Igokea kezdte (36:43), Koprivica folytatta (36:45). Az Igokea itt dobott egy hárompontost (39:45), Aranitović büntetőből betalált (39:47). Az Igokea itt csinált egy 5 pontos sorozatot (pedig közben Petar Božić még időt is kért). 44:47-nél Marinković büntetőből hozott egy pontot (44:48). Aztán amikor a bírók megint adtak nekünk egy büntetőt, az Igokea edzőjénél kiéghetett egy biztosíték és nekiment a játékvezetőknek. Azok válaszképpen egyszerre két technikai faultot sóztak rá.
De mielőtt Željko Lukajić elhagyta volna az arénát és beállt volna a játékoskijáró ajtaja mellé duzzogni, még egyszer jó alaposan elküldte az összes bírót melegebb éghajlatra. Aztán végre Kosta Perović dobhatott. 46:49. Utána Marinković is dobhatott, mert a két technikai fault után két büntetőre voltunk jogosultak (46:50).
Aztán nem tudni, mi történt.
Az Igokea dobott egy kosarat (48:50). Aztán dobtak egy hárompontost és átvették a vezetést (51:50). Petar Božić sürgősen időt kért, de ez sem segített. 53:50-nel vágtunk neki a finálénak.
Az utolsó negyed elején egyből 55:50 lett. Aranitović estében dobott egy kosarat (55:52), aztán Cvetković felhozott minket 55:54-re.

Az Igokea gyorsan elhúzott (59:54), nehogy veszélyeztessük az előnyüket. Aranitović dobott egy hárompontost, legalább 10 méterről (59:57), az Igokea válaszképpen 63:57-re elhúzott. Vitkovac és Cvetković büntetőből hoztak néhány pontot (66:60). Nem igazán tudtuk megrendíteni a hazaiak vezetését (68:60). Marinković még betalált büntetőből (68:62), az Igokea megint egy hárompontost dobott (71:62). A legvégén Đumić dobott egy kosarat, így 71:64 lett a végeredmény, a -7 pont egy fokkal kevésbé szörnyű, mint a -9.

Összefoglaló:

Igokea: Pašaljić (3), Dimić (8), Ćapin (11), Pešaković (2), Kesar (3), Komatina (10), Mikulić, Milošević (4), Radenović (12), Radivojević (12), Talić, Todorović (6)

KK Partizan: Cvetković (10), Aranitović (24), Marinković (5), Petrov, Vitkovac (2), Đumić (11), Koprivica (2), Perović (1), Magdevski (4), Glišić, Vrabac, Milutinović (5)