2016. március 19., szombat

HK Partizan - Crvena Zvezda 6:1 (play-off, 3. mérkőzés)

Győzelem!!! De micsoda győzelem!!!
Fantasztikus, egetverő, fölényes, sima, amikor tényleg csak az az egyetlen gond, hogy hány gólt is lőjünk nekik.
Kimentünk a jégre és szétvertük a pofájukat.

Rengeteg screenshotot hoztam, ez még a bemelegítés alatt készült

Marko Milovanović csapatkapitány

Nikola Bera, vezetőedző

Ez kivételesen nem screenshot: csoportos ölelés meccs előtt
(kép: Facebook/Savez hokeja na ledu Srbije)

Szurkolói transzparens: Nemate pare, imate nas (kb: Pénzetek nincs, de mi itt vagyunk)
(kép: Twitter)

Kezdés - a korongot a Partizan egykori legendás kapusa, Rašid Šemsedinović engedte a jégre

Már az elején majdnem kitört a bunyó, Gavrićba kötött bele a Zvezda egyik játékosa. Most nem volt túl vehemens az iram, a korábbi két mérkőzéshez képest semmiképpen. Mindkét oldal próbálkozott, Trifonov védett nagyokat.

A pokolba egyébként a nevekkel. Legalább két, de inkább három játékos nevét idáig rosszul tudtam. Utólag is elnézést az összes érintettől. A blogposzt megírása után visszamegyek a korábbi jégkorongos írásokra és egyenként kijavítgatom őket.

Mindenesetre 3 perc után belőttük a legelső gólunkat. Milovanović kapitány személyesen vette a kezébe a dolgokat, miután Filipović és Janković remek összjátéka után hozzá került a korong.

A Kapitány jön pacsizni a kispadon ülőkkel

A gól teljesen feltüzelte a csapatot, a Zvezda pedig nem tudott mit kezdeni a helyzettel. Alig jutottak fel a kapunkig, az volt a szerencséjük, hogy a védelmük aránylag sikeresen blokkolta a próbálkozásainkat. Egy alkalom volt, amikor komolyabban veszélyeztették a kapunkat. 9 perc lehetett hátra a harmadból, amikor kavarodás támadt a Partizan kapuja előtt. Annyit lehetett látni, hogy Trifonov kapus a jégen fekszik, rázúdul a Zvezda egyik játékosa, a Partizan védői közül pedig valaki (ha minden igaz, akkor Srđan Ristić) szabályosan a kapuvonal elé veti magát és a testével igyekszik megakadályozni azt, hogy a korong becsússzon a hálóba.
Sikerült.

A kavarodás előtti pillanat. Ristić emeli a hokibotot, a másik oldalról Krivov érkezik

Ezek után irgalmatlanul bevágtuk a második gólunkat. Čuković volt a gólszerző, Zsukovtól kapta a gólpasszt.

Kezek a magasban...

...az egész kispad talpon...

Čuković pedig jön pacsizni

És nem volt megállás. A 12. percben Ristić passzolt Ogrizovićnak, ő pedig belőtte a kapuba a korongot. 3:0!!!
És még csak az első harmadban voltunk!

Elöl a gólszerző Ogrizović, mögötte Luković

Aztán hogy semmi gáz ne legyen, 10 másodperccel a vége előtt Vlaszov bevágta a negyedik gólunkat.

A második harmadban próbálkozott a Zvezda tovább, nem sok sikerrel. Érdekesség, hogy a második rész 10. percében volt a mérkőzés első kiállítása, a Zvezda egyik játékosa gáncsolta el Gabrićot és mehetett két percre a kispadra duzzogni.

Komazec érkezik egy rövid pihenőre a Partizan kispadjára

Volt bunyó is, de egyszer sem fajult komoly verekedéssé

Tömegjelenet a kapunk előtt

Aztán a 11. percben Zubov belőtte az ötödik gólunkat.

A negyed végére kettős emberhátrányba kerültünk, de a Zvezda nem tudta kihasználni a létszámfölényt.

Brkušanin volt az egyik, akinek ki kellett állnia két percre

Letelt a büntetés, Marko Brkušanin in da house

Anton Zsukov a második harmad után

Boban "Hitman" Čuković a harmadik harmad előtt

13-assal Aleksa Luković figyel

Harmadik harmad, kezdés - Vlaszov néz szembe a Zvezda játékosával

Partizan-kispad valamikor a harmadik harmadban - Aleksa Luković (13) és Dragan Komazec (15)

Az utolsó harmadban a Zvezda teljes erőbedobással igyekezett gólt szerezni. Olyan sikeresen próbálkoztak, hogy a 9. percben Ogrizović megszerezte a hatodik gólunkat.
Nyehehehehe.

Ogrizović (25) szinte bezúdul a kapuba korongostul...

...GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!

A Zvezda a 14. percben bepasszírozott egy gólt, de ez már nem számított.
Nyertünk. Lehetett ünnepelni.

A harmadik mérkőzés vasárnap lesz 17:30-tól. Ha azt megnyerjük, bajnokok vagyunk.
Itt pedig a slusszpoén: a HK Partizan Facebook-oldalán jelent meg ez a (nagy valószínűsséggel) screenshot: Boban Čuković megköszönte a szurkolóknak a biztatást.

"Köszönjük, Sírásók, a fantasztikus támogadást. Együtt a bajnoki címig!"
(forrás: Hokejaški klub Partizan (Fan page))

Itt a végén pedig masszív eksztázis a meccs után.