BAJNOKCSAPAT!!! HK Partizan - Crvena Zvezda 3:2 (play-off, 4. mérkőzés)

BAJNOKOOOOOOOOOOOOOOK!!!!!!!!

Megnyertük!!!
Iszonyatos, óriási, fantasztikus, hihetetlen!!!
MI VAGYUNK A BAJNOKOK!!!
A mérkőzés előtt bemelegítettünk. Még a legnagyobb bajnokoknak is be kell melegíteni. Anélkül nincs bajnoki cím.

(kép: Twitter)

Hoztam egy rakás screenshotot is, természetesen

Harcra készen
(kép: Facebook/Savez hokeja na ledu Srbije)

Tudhatod, hogy komoly a tét, amikor egykori Partizan-legendák engedik a jégre a korongot

Az első harmad nettó verekedés volt. Gól nem esett, kizárólag pofonok.

Itt épp Nemanja Janković kényszerül kétperces büntetőt tölteni a szégyenpadon

A 11. percben a Zvezda egyik játékosa, Crnogorac esett arccal a palánknak az egyik bunyó hevében. Rémesen nézett ki, a fél arca tiszta vér volt, le is vitték egyből a jégről. (Aztán nem sokkal később már kérte is vissza a hokibotját és jött vissza, úgy, ahogy volt, romos arccal.)
Trifonov hatalmasakat védett.  Konkrétan neki köszönhetjük, hogy egyszer se talált be a Zvezda, amikor emberhátrányban voltunk. Többek között a Kapitánynak is ki kellett állnia két percre. Valamelyik sokadik verekedés után integetett neki a bíró, hogy menjen csak szépen a kispadra két percre gondolkodni, Milovanović csak tanácstalanul vonogatta a vállát, hogy aztán ugyan mire fel, de mese nem volt, a karhatalomnak muszáj volt engedelmeskedni.

A harmad végénél volt két óriási helyzetünk, de mindegyik olyan volt, hogy Átlagszurkoló már gólt ordított, de mindkét alkalommal csak majdnem volt gól. Hajszálon múlott csak, de a Zvezda mindkét alkalommal kibekkelte valahogy.

0:0 lett az első harmad vége.

Krivov tanácskozik a második harmad előtt a csapattárssal

A második játékrész elején megint volt egy óriási helyzetünk, és megint csak hajszál hiányzott ahhoz, hogy tényleg gól legyen.

Marko Brkušanin

Boris Gabrić kap épp két perces büntetést (és kerülünk kettős emberhátrányba), miután kiütötte a Zvezda egyik játékosát

Nagyon komoly nyomás alatt tartottuk az ellenfelet. A Zvezda alig jutott fel a kapunkig. Valamikor a 7. perc körül tévedt fel a csapatkapitányuk a térfelünkre, de Trifonov gyorsan hatástalanította.
A harmad második felére kicsit lelassult az iram. A Zvezda ezt kihasználta, bepróbálkoztak néhányszor, de Trifonov a helyén volt.

Alekszej Trifonov

Komazec taglalja a játékvezetőnek, hogy mit csináljon, hogyan és főleg kivel

Utána az ellenfélnek is tartott némi programajánlót - igazán nem mondhatja senki, hogy Dragan Komazec nem törődik a környezete lelki és szellemi gazdagodásával

55 másodperc volt hátra a harmadból, amikor a Zvezda megszerezte a vezetést. Így derült égből hidrogénbomba jelleggel. Nekiiramodtak és már be is vágták. Ezzel végződött a második játékrész. 0:1

Harc és fogcsikorgatás valamikor a meccs folyamán: Dimitrije Filipović mögött Marko Brkušanin figyel feszülten

A harmadik harmadban folytatódott a verekedés.

Aztán az 5. percben kiegyenlítettünk Zsukov zseniális góljával.

A gól adott egy lendületet a csapatnak. A mérkőzés egyből izgalmasabb és látványosabb lett. Támadtunk, majd a 14. percben megszereztük a vezetést, miután Vlaszov bemutatta a szabadulóművészet legújabb trükkjét (ha jól láttam, Szabados szorította a palánkhoz) és ha már ott volt, irgalmatlanul bevágta a Partizan második gólját.

Itt már mindenkiről szakadt a víz. Átlagszurkoló szeme az órára tapadt, kétségbeesetten számolta vissza a másodperceket. már csak három perc van hátra, már csak kettő, tartsatok ki, fiúk, mindjárt vége...
...és a Zvezda másfél perccel a vége előtt bevágta az egyenlítő gólt.
Ilyen nincs.

Az ArenaSport kommentátorára meg jöjjön rá a hascsikarással egybekötött cifrafosás élő egyenes adásban. Köszönöm.

Döntetlen lett a vége, 2:2.
Jött a hosszabbítás
És vele a hirtelen halál.
Mert a hosszabbítás harmadik percében Milovanović megszerezte a korongot, egy ellentmondást nem tűrő mozdulattal rálőtte, Filipović pedig egy egészen finom mozdulattal a kapuba tessékelte.
3:2!!!!
3:2!!!!!!!!!
Megnyertük!!!!!
MEGNYERTÜK!!!!

És az egész csapat egyből zúdult a szurkolók felé ünnepelni

(képek: Facebook/Savez hokeja na ledu Srbije)

Lehetett ordítani, ölelkezni, éljenezni

(kép: Facebook/Hokej savez na ledu Srbije)

Még a petárda is előkerülhetett

...meg a fáklya

"Na ki a király?! Ki a király?!"
Te vagy a király, Nenad Raković :)
(képek: Twitter)

Jöhetett az ünnepélyes ceremónia, Marko Milovanović csapatkapitány átvette a serleget.

Jöhetett a közös éljenzés (természetesen az örök ellenfél orra előtt, jó hangosan)

...és az ünneplésből nem maradhatott ki az egyetlen és örök Miša Tumbas, aki természetesen ott volt és szurkolt a csapatnak

Bajnokok!
(kép: hotsport.rs)

A serleg a szurkolóké is

Összefoglaló videó (amiből nem maradhatott ki az ellenfél gúnyos cinkelése sem):