Napredak - FK Partizan 2:1 (szuperliga, 2. forduló)

Ezen a meccsen nincs mit részletezni.
Szarok voltunk. Egy rakás fogalmatlan, lélektelen, falábú, töketlen majom.
Megérdemeltük.
Nincs helye kifogásnak. Senkit nem érdekel, hogy szar volt a pálya, senkit nem érdekel a bíró esetleges tévedése. Normális esetben 3-4 góllal kellett volna győznünk.

Végül is, mi a fenét vártunk? Súlyos csatár- és gólínségben szenved a csapat, de sebaj, mert Ivica Iliev előállt a farbával: leigazolt még egy kapust
Szép volt, bazmeg.

Az első gólt a Napredak szerezte 11-esből a 19. percben. Šaranov elkaszálta Gobeljićet az ötösnél, a bíró teljesen jogosan ítélt büntetőt. (A lassítás egyértelműen mutatta a szabálytalanságot.) Šljivić állt a labda mögé, be is rúgta, ahogy kell. 1:0
Itt még próbálkoztunk. A 23. percben Mihajlović lőtt rá, Petrović kapus nagyot védett.

Az egyetlen olyan játékos volt, aki rendelkezett valami elképzeléssel arról, hogy mit is kellene csinálni
(kép: partizan.rs)

Ezen kívül a 44. percben Leonardo egy szabadrúgást egyenesen a felső keresztlécre rúgott.
Ennyi volt az első félidő.
A második félidő még ennél is szarabb volt.
Nem volt semmi. SEMMI. Kapura lövés: semmi. Küzdelem: semmi. Győzni akarás: semmi. Futás, hajtás, támadás: semmi.
Bár támadás még talán volt, legalábbis valami olyasmi tevékenység, ami távolról, félig behunyt szemmel esetleg (esetleg!) emlékeztetett egy futballcsapat támadására. Mihajlović futott fel néha a bal oldalon, de a sok töketlenkedő szerencsétlen között ő sem tudott csodát csinálni.

Gogoua = rakás szar
Everton = primitív barom
Janković = idegbeteg állat
Leonardo = lepkefing
Vulićević = egyre gyengébben teljesít
(ez utóbbi szomorít el a legjobban...)

Aztán az iram leült és a legidegtépőbb gurigázás meg tilitoli folyt a pályán. Prva Liga, eskü (de még talán ott is jobb meccsek vannak). Azt pedig mondja már meg valaki, hogy miért kellett lecserélni Mihajlovićot, és ráadásul pont Bozsinovra?...
A Napredak második gólja a 71. percben jött. Projić a 16-os bal sarkáról lőtt egy - mi tagadás - hatalmas bombagólt a hosszúba. 2:0
A 82. percben volt egy nagy helyzetünk, Janković lőtt rá, de a kapus nagyot védett. Aztán az utolsó 7-8 perc kétségbeesett rohamozással telt. Annyi eredménye lett, hogy a 87. percben Šljivić elkaszálta Saša Ilićet az alapvonalnál

most lett volna jó egy alapvonal-asszisztens

a bíró pedig befújta a 11-est.
Eljött végre Bozsinov nagy pillanata, a bolgár nekifutott és be is rúgta a labdát a hálóba. 2:1

Közel 360 perc után megszereztük a szezon első gólját. Azt is 11-esből.
Brávó.

A vereség és főleg a förtelmes teljesítmény következményeképpen Ivan Tomić vezetőedző a mérkőzés után benyújtotta a lemondását. Arról egyelőre nincs hír, hogy ki lesz az utóda.

Sajnálom Tomićot. Egy ilyen szar játékosállományból még Moruinho-szintű edzők sem tudtak volna ennél jobbat kihozni. Ez volt az egyetlen megoldás ebben a helyzetben.
Iliev, Vazura, Vučelić, Vuletić, ti következtek!...

Update: állítólag Marko Nikolićot akarnák visszacsábítani a Humska utcába. Rajta kívül még két másik egykori tréner is szóba került, nevezetesen Vuk Rašović és Zoran Milinković.
Oké. És most ébresszetek fel, mert ez egészen biztosan valami lidérces álom.

Helyszín: Mladost stadion, Kruševac
Nézőszám: 7000
Vezette: Dejan Santrač (partjelzők: Dejan Petrović, Darko Savović - tartalék játékvezető: Lazar Tripković)

Napredak: N. Petrović - Simonović, Frimpong, Urošević (Beljić, 85.), Projić - Šljivić, Vulić (Vukanović, 52.), Gobeljić, Varga, Markoski - N’Diaye (B. Petrović, 78.)
Vezetőedző: Dragan Ivanović

FK Partizan: Šaranov - Vulićević, Gogoua, Ostojić, Bogosavac - Everton, S. Ilić - Janković, Leonardo (Radović, 82.), Mihajlović (Bozsinov, 63.) - Vlahović (Đurđić, 73.)
Vezetőedző: Ivan Tomić

Gólszerzők: Šljivić (19. - 11-es), Projić (71.), ill. Bozsinov (87. - 11-es)
Sárga lap: N’Diaye (60.), Šljivić (69.), Varga (90.), ill. Everton (79.), Leonardo (81.)