2016. augusztus 22., hétfő

31. Nyári Olimpiai Játékok, Rio de Janeiro - tizenhatodik nap, 2016. augusztus 21.

Az olimpia utolsó napján rendezték meg a férfi maratoni futást. A sportolók zuhogó esőben indultak el, összesen 155-en. 140-en értek célba, Anđelko Rističević 119. lett 2:30:17-tel. A versenyt a kenyai Eliud Kipchoge nyerte 2:08:44-gyel.

Aztán jött a kosárlabda-döntő. Ezen nincs különösebben mit részletezni az 51-es körzet mutáns földönkívülijei amerikaiak 66:96-ra kiütötték a szerb válogatottat.
Viszont ha a pozitív oldaláról nézzük: a szerb csapaton kívül nincs jobb a világon. (Az amerikaiak most nem számítanak, ők olyanok a kosárlabdában, mint a németek a fociban.) Szép volt, fiúk!!!

A kosárlabdacsapat a dobogóról üzent Nemanja Bjelicának, aki az utolsó pillanatban kellett, hogy lemondja az olimpiai szereplést sérülés miatt: ez az érem a tiéd is!