2016. augusztus 8., hétfő

FK Partizan - Vojvodina 1:3 (szuperliga, 3. forduló)

Marko Nikolić régi-új vezetőedző ezen a mérkőzésen tért vissza a Partizan kispadjára. Ennek örömére a Vojvodina rendesen beárazta a csapatot.
Három gól. Ennyit lőttek nekünk. Nehogy elbízzuk magunkat.

Mégis mit lehet várni egy olyan csapattól, ahol a kezdő 11-ben ott van Valeri "Lajhár" Bozsinov, Miroslav "Nyugdíjas" Radović, Gregor "Már én sem emlékszem, mikor játszottam utoljára" Balažic, Alen "Rakás szerencsétlenség" Stevanović és Darko "Egyre pocsékabb formában vagyok" Brašanac?...

Az első gólt egyből a 6. percben rúgta a Vojvodina. Őszinte legyek?... Klasszis, hatalmas gól volt Dejan Melegtől. Csomót kötött a teljes Partizan-védelem lábára, majd úgy hintába ültette Šaranovot, hogy az hihetetlen. Végül a Partizan-kapus feje fölött átemelte a labdát, az pedig egyenesen a kapuba hullot. Stevanović ott állt a gólvonalon, de csak beljebb tudta fejelni a hálóba. 0:1
A 10. percben Bozsinov megint, ismételten, újra kihagyott egy iszonyatos nagy helyzetet. Ajtó-ablak nyitva volt megint, ő meg pár lépésről telibe bombázta a keresztlécet. Ha meg éppen nem, akkor vagy bent ragadt lesen, de állandó jelleggel, vagy lassú volt, mint egy lajhár.
Már ha éppen támadtunk. Előfordult, és mintha egy gondolattal több lett volna bennük a spiritusz, de így sem értünk velük semmit. A Vojvodina kapusának alig kellett közbeavatkoznia, a védők lekapcsolták az összes próbálkozásunkat.
A 29. percben jött a második Vojvodina-gól. Evertont simán szerelte az egyikük, majd Paločević lőtt rá a 16-os bal sarkánál úgy, hogy közben úgy elszaladt Gogoua mellett, mintha a védő csak egy lámpaoszlop lett volna, majd a vetődő Šaranov mellett laposan bevágta a hosszúba. 0:2

Gregor Balažic valamikor meccs közben. A támadók nem egyszer lefutották

A 43. percben Bozsinov a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki, három lépésről pöckölte rá, a kapus hajszálpontosan a gólvonalon védett.

Fogta is utána a fejét rendesen

Egyből indult is kontrára a Vojvodina, Trujić próbálkozását védte Šaranov.

Nikola Trujić és Gogoua. A Partizan egykori csatára kifejezetten jól játszott, harcos volt, rengeteget támadott, úgyhogy aki annak idején kitúrta őt a Partizanból, azt remélem elkapja a hasmenés nyilvános helyen

A második félidő 51. percében volt egy kérdéses helyzet, amikor Brašanac a Vojvodina 16-osának vonalánál esett el. Többen 11-est reklamáltak, a bíró továbbot intett.

Nem találtam róla sehol semmilyen lassítást vagy elemzést. De még ha 11-es is volt, nem ezen múlt a végeredmény.

A 63. percben sikerült bepasszírozni egy gólt. Bozsinov kapta a passzt Vulićevićtől, a kihagyhatatlan ziccerek legkihagyhatatlanabbika volt - bár Bozsinov már számtalan, kihagyhatatlannak vélt ziccert hagyott ki, ebben az esetben szerencséje volt és sikerült befejelnie a hálóba. 1:2
De az utána következő akciónál azért bent ragadt lesen, biztos, ami biztos. Nehogy kiessen a formájából.
A 65. percben aztán Radović hemperedett fel a Vojvodina 16-osán belül. A bíró megint továbbot intett, itt viszont a lassítás egyértelműen mutatta, hogy NEM volt 11-es.
A támadásainkat továbbra is folyamatosan blokkolták a Vojvodina védői, viszont a 75. percben összehoztak egy harmadik gólt. Trifunović tökegyedül bóklászott elöl, kapott is egy indítást, nem volt les, majd nekiiramodott, a védők mind lemaradtak, utána kicselezte a kifutó Šaranovot is és bevágta. 1:3

Itt kicsit lehalkítottam a streamet és bekapcsoltam a tévét, ahol épp élőben közvetítették az olimpiát. Épp pingpong ment, de még az is élvezetesebb volt, mint ez a szar.

A hátralévő időben bénáztunk. Helyzetünk nem volt sok, azt is mind elbaltáztuk. A 80. percben lehetett látni, ahogy néhány elkeseredett szurkoló elindul haza... Felért egy megváltással, amikor a bíró végre lefújta a meccset.

Vakarhatod a fejed, pubi

Helyszín: Partizan stadion, Belgrád
Nézőszám: 7000
Vezette: Milan Ilić (partjelzők: Oliver Petrović, Miodrag Zdravković - tartalék játékvezető: Nemanja Petković)

FK Partizan: Šaranov, Vulićević, Gogoua, Balažic, Bogosavac, Everton (Leonardo, 58.), Brašanac, Radović, Mihajlović (S. Ilić, 46.), A. Stevanović (Đurđić, 46.). Bozsinov
Vezetőedző: Marko Nikolić

Vojvodina: Kordić, Mićić, Kovačević, Meleg (Zličić, 82.), Puškarić, Paločević (Trifunović, 66.), Babić (Jovančić, 66.), Antić, Malbašić, Miletić, Trujić
Vezetőedző: Nenad Lalatović

Gólszerzők: Bozsinov (63.), ill. Meleg (6.), Paločević (29.), Trifunović (75.)
Sárga lap: Everton (35.), Bozsinov (41.), Brašanac (50.), Balažic (61.) Bogosavac (74.), S. Ilić (75.), Leonardo (78.), ill. Trujić (31.), Puškarić (41.), Mićić (45.), Antić (48.), Jovančić (80.), Kovačević (90.)