2016. augusztus 19., péntek

31. Nyári Olimpiai Játékok, Rio de Janeiro - tizenharmadik nap, 2016. augusztus 18.

Újabb ezüstérem Szerbiának!!!
Óriási gratuláció és tisztelgés Marko Tomičevićnek és Milenko Zorićnak a kajak kettes 1000 méteren szerzett ezüstéremhez!

Asmir Kolašinacnak nem sikerült bejutnia a férfi súlylökés döntőjébe. A B csoportban kezdte a selejtezőt és ott a 8. helyen végzett 20.16 méterrel.

A vízilabdacsapat pedig elsöprő, 8:10-es győzelmet aratott az olasz válogatott felett és ezzel bekerültek a döntőbe!!!
Az igazság az, hogy ez teljesen sima meccs volt, azért "csak" kétgólos a különbség, mert a szerbek a végét szabályosan elszórakozták. 0:3 volt az első negyed vége, a félidő már 2:6 volt (de a második negyed közepén még 0:6 volt, az olaszok az első góljukat kevesebb, mint két perccel a félidő vége előtt lőtték). A harmadik negyedben egyetlenegy gól esett (2:7), a negyedikben már 5:10 volt, az olaszok az utolsó 4 percben szereztek három gólt, de úgy, hogy a szerbek már leginkább csak elégedetten hintáztatták magukat a hullámokkal, mert tudták, hogy akármit csinálnak az olaszok, nem fognak tudni még csak kiegyenlíteni sem.
A döntő holnap lesz a horvátok ellen. Igazi rangadó lesz, a legjavából.

(képek: Facebook/Olimpijski komitet Srbije)