2015. december 23., szerda

MZT Skopje - KK Partizan 82:78 (Adria Liga, 16. forduló)

Az eddigi szezon már többszörösen kinyiffantott. A futballcsapat (le)szereplése és a körülöttük folyamatosan kirobbanó balhék eléggé kikezdték az amúgy is leharcolt idegeimet. A kosárlabdacsapat szenvedései sem tettek túl jót (a röplabdásokról már ne is beszéljünk).
És akkor vannak az ilyen meccsek, mint ez is.
Egyből egy faulttal indult, már repült is a büntető a Skopjénak (1:0). Sebaj, simán fordítottunk (1:7, Vitkovac, Wilson és Jones találataival). Aztán a hazaiak egyre jobban kezdtek feljönni, majd fordítottak (10:9).
Innentől kezdve a Skopje tartotta a vezetést az első negyedben. Egyetlenegyszer sikerült fordítanunk (12:13), de az sem tartott sokáig. A védelmünk mintha megszűnt volna létezni, ráadásul a makedónok két kézzel szórták a hárompontosokat. Nekünk meg semmi nem sikerült. De tényleg semmi. A hárompontos-kísérleteink közül egy sem talált be (és ez sokáig így is maradt), a Skopje védelme meg olyan brutális volt, hogy még egy nyomorult ziccert sem tudtunk összehozni. 27:19 lett a negyed vége.

Vitkovac próbálja blokkolni a Skopje egyik játékosát, két oldalról a két amerikai figyeli
(kép: Facebook/KK Partizan)

A második negyedben már 10 pont volt a különbség a Skopje javára (33:23). Bedobtak két hárompontost, mi meg csak pislogtunk, mint a partra vetett hal. Kínkeservesen feljöttünk 33:29-re (Anđušić + Wilson), a Skopje a gázra lépett (37:29). Szenvedve, vért izzadva kiegyenlítettünk (38:38, megint Anđušić és Wilson), de a Skopje védelme itt összezárt (konkrétan szétblokkolták az agyunkat), dobtak egy hárompontost (41:38). A legvégén Vitkovac betalált, egy pontnyi különbséggel mehettünk félidőre (41:40).
A második félidő elején a hazaiak sürgősen elhúztak 47:40-re. Hiába kért időt Petar Božić, a Skopje újra átlépte a 10 pontos határt (53:42). Szenvedtünk, szinte egyenként kapartuk össze a pontokat. Feljöttünk 53:47-re, de ekkor a Skopje büntetőből javított (55:47). Vrabac hárompontosa után (55:50), mintha kicsit megráztuk volna magunkat, 57:56-ra javítottunk (Cvetković, Đumić és Jones találataival), de itt megint az történt, ami már korábban a mérkőzés folyamán: egy-két pontnyira megközelítjük az ellenfelet, de nem tudunk sem egyenlíteni, sem fordítani, ők viszont villámgyorsan elhúznak. Most is ez történt, ehhez az is kellett, hogy két büntetőt kihagyjunk. 62:56-tal vártuk az utolsó felvonást.

Murić próbál blokkolni

Az utolsó negyedben folytattuk ott, ahol abbahagytunk. Feljöttünk 62:61-re, a Skopje gyorsan elhúzott 66:61-re.
És itt jött a dráma, de Átlagszurkoló már annyira le volt harcolva, hogy a padló kaparása helyett csak fanyar mosollyal nézte a történéseket.
Először kiegyenlítettünk. 66:66, Jones és Milutinović találataival.
Jött Wilson, átvettük a vezetést (66:69).
A Skopje kiegyenlített (69:69). A vezetést is átvették (71:69).
Jones kiegyenlített (71:71).

Átlagszurkoló legfeljebb egyet-kettőt vonaglott így félig ülve, félig fekve. Száj lefittyed, néha kicsit habzik. Már annyira mindegy volt minden.

Alig volt két perc hátra, amikor a legkritikusabb pillanatban a Skopje elveszítette a labdát.
A probléma csak az volt, hogy amikor loholtunk volna fel kontratámadásra, Anđušićot szerelték. Meg is lett a következménye, 74:71.
A Skopje védelme újra betonfallá állt össze. A Partizannál meg mintha elpattant volna valami. Egyrészt az égvilágon semmi sem sikerült megint, se közelről, se távolról nem tudtunk betalálni, ráadásul szabálytalanság ért szabálytalanságot a részünkről, a Skopje meg kapta sorban a büntetőket.

Ráadásul egy szó nem érhette a ház elejét, az összes fault valós volt és jogos, a játékvezetőkre abszolút nem lehet panasz.

78:71-nél Wilson büntetőből betalált (78:73). Ő próbálta még valahogy tartani a lelket a csapatban (79:75). Milutinović egy hárompontossal egészen lecsökkentette a különbséget (80:78), de 7 másodperccel a vége előtt Jones kipontozódott, a Skopje büntetőt kapott és ezzel a találattal meg is nyerték a meccset (82:78).
Itt meg lehet nézni az utolsó másfél percet.

Itt pedig összefoglaló.

MZT Skopje: Protić (8), Ljubičić (8), Mekić, Markovski, Vasiljević, Mladenovski, Drenovac (17), Bunić, Stojanovski (12), Mijatović (10), M. Luković (7), U. Luković (20)

KK Partizan: Cvetković (6), Aranitović, Jones (14), Murić, Marinković (2), Vitkovac (10), Đumić (3), Magdevski, Milutinović (6), Vrabac (5), Wilson (21), Anđušić (11)