2015. december 13., vasárnap

Jugović - RK Partizan 21:21 (szuperliga, 12. forduló)

A kézilabdacsapat ma Kátyra ruccant ki, hogy a Jugović-tyal csapjanak össze. A hazai csapat valamikor szebb napokat is látott, konkrétan a tavalyi szezonban bajnokesélyesek is voltak, idén meg 5 győzelemmel, 5 vereséggel és (immár) 2 döntetlennel eléggé a tabella második felén vannak.
A mérkőzés tökjól indult. (Káty amúgy is egy nagyon szép kisváros lehet ott a Vajdaságban, hangulatos kis utcákkal, simán el lehet sétálgatni a meccs előtt, meginni egy kávét, ilyesmi.) A fiaink kikocogtak a parkettre és egyből 0:4 lett az eredmény (Kukić kezdte a sort, Živković kettőt is lőtt, aztán Popović is hozott egyet). Nem is volt rossz, csak aztán a Jugović kiegyenlített a 17. percben (5:5). Sebaj, Pižurica góljával visszaszereztük a vezetést (5:6). Tartottuk végig, néha a hazaiak kiegyenlítettek (8:8 a 27. percben, majd 9:9 az utolsó percben), majd a duda előtt Živković és Mršulja sürgősen bedobtak egy-egy gólt, így 9:11-gyel mehettünk félidőre.
A második félidőben már jóval magabiztosabban tartottuk a vezetést, aztán a 41. percben, 14:17-es állásnál a Jugović emberelőnybe került (Đuričićnak kellett kiülnie a kispadra 2 percre) és elkezdett feljönni. Beloš hintette a gólokat, egyből 16:17 lett. Radojković gyorsan dobott egy gólt (16:18), de innentől kezdve a Jugović jóval szorosabban lihegett a nyakunkon, legfeljebb egy-két góllal voltak lemaradva. Végül az 54. percben kiegyenlítettek (20:20) és noha Kukić még szerzett egy gólt (20:21), az 57. percben a hazaiak ismét kiegyenlítettek, a hátralévő percekben pedig már egyik csapat sem tudott betalálni.
A mérkőzés hőse a most szombaton 20. születésnapját ünneplő Lazar Kukić lett 8 góllal. Őt követi Nemanja Živković (5), Ivan Popović (4), Igor Mršulja (2), illetve Matija Pižurica és Mihajlo Radojković (1-1).

Képek valószínűleg később lesznek, amint találok, azonnal frissítem a posztot.

Update: képek