KK Partizan - Union Olimpija 76:74 (Adria Liga, 13. forduló)

A tegnapi mérkőzések sorában a kosárlabdacsapat volt a következő.

A bemelegítés örök

(képek: Twitter)

Dino Murić (Edo bátyja, az Olimpija játékosa) most a nézőtérről figyelt
(kép: Twitter)

A mérkőzés Wilson ordas hibájával kezdődött, a vendégek ezt ki is használták, egyből megszerezték a vezetést (0:4). Vitkovac kiegyenlített (4:4). Utána Jones is kiegyenlített (6:6), sőt, Wilson büntetőjével átvettük a vezetést (8:6). A szlovének nem sokkal később újra vezettek (12:13), de Milutinović találataival kétszer is sikerült fordítanunk. 17:15 lett a negyed vége.
A második negyed Vitkovaccal kezdődött.

Hárman se bírtak vele
(kép: hotsport.rs)

Az erőcsatár egyből kétszer is betalált, utána Aranitović is (23:18), a vendégek sürgősen időt kértek. Fel is jöttek 23:22-re, mi viszont egy 6 pontos sorozattal elhúztunk (29:22). Utána Wilson megint betalált (31:23).

A hét elején már pletykák keringtek arról, hogy Wilson pozíciója meggyengült a csapaton belül és esetleg még a szerződését is felbonthatják. Petar Božić csak annyit mondott, hogy az elkövetkező mérkőzéseken dől el Wilson sorsa. Ezek után az amerikai ezerrel tepert a mostani meccsen, két kézzel szórta a kosarakat - ha ironizálni akarnék, azt mondanám, hogy pont úgy játszott, ahogy amúgy is kellene. (Azzal együtt az MVP nem ő lett, de az már más kérdés.)

A negyedben végig tartottuk a masszív, olykor 9 pontos előnyünket. Hol Wilson, hol Vrabac, hol Marinković találtak be. 39:32-vel mentünk félidőre.

Gyerekek játszanak a parketten a félidőben

A harmadik negyedben 10 pontos lett az előnyünk (44:34). Az Union feljött 44:39-re, itt még Đumić betalált, aztán a szlovének felgyorsítottak és átvették a vezetést (46:47). Wilson visszavette (48:47). A vendégek hoztak egy hárompontost, Wilson kiegyenlített (50:50). Jones hozott egy 4 pontos sorozatot (54:52) és ekkor jött a Vitkovac-Aranitović-Milutinović tengely.

56:54-gyel mentünk fináléra.

MVP

A negyed eleje Petar Aranitovićról szólt. 61:57-re feljöttünk a találataival.

(kép: Facebook/KK Partizan)

A gond csak az volt, hogy 63:61-nél az Union egy hárompontossal átvette a vezetést (63:64). Sebaj, Aranitović újra visszaszerezte (65:64). Közben Vitkovac kipontozódott, az állás pedig pillanatonként változott. Aztán 68:69-nél Đumić produkálta a világ legnagyobb zsákolását. (70:69)

Az Olimpija megint kiegyenlített (72:72), és már csak 53 másodperc volt hátra.