2015. december 19., szombat

KK Partizan - Mega Leks 78:85 (Adria Liga, 15. forduló)

Zanzásítva a meccs: az első félidőben bemutattuk, hogy kell kosarazni, a második félidőben meg azt, hogy hogyan nem szabad.

Rohadt nehéz az ilyen meccsekről blogot írni, amikor ilyen oktatófilmesdit játszunk.

A mérkőzés legelején egy kis ünnepség keretében Kosta Perović elbúcsúzott a csapattól.

Perović még a héten korábban bejelentette, hogy visszavonul. Azt mondta, egyrészt a térdsérülése miatt képtelen már tovább játszani, másrészt már nincs motivációja sem.

Köszönünk mindent, Kosta!...
(kép: aba-liga.com)

A meccs akadozva indult. A Mega elhúzott 2:5-re egyből a legelején. Jones ugyan felhozott minket 4:5-re, de a Mega nagyon durván indított. A védelmük betonból volt és baromi aggresszíven támadtak (ez a mérkőzés folyamán semmit sem változott). Mi pedig vagy fennakadtunk a védelmükön, vagy ha épp hárompontossal próbálkoztunk, azok rendre lepattantak a gyűrűről.
Ennek következtében nemsokára már 4:10 volt az állás. Marinković hozott egy hárompontost (7:10), aztán Jones aktivizálta magát és kiegyenlített (10:10). A Mega 10:14-re módosított, Jones és Vitkovac találataival feljöttünk 13:15-re. Majd 15:17-nél Milutinović egy hárompontossal megfordította az állást. 18:17, vezettünk!
A Mega büntetőből kiegyenlített (18:18), és már majdnem vége volt a negyednek, amikor jött Jones.

A második negyedben beindult a nagyüzem. Đumić sziporkázott (25:19), majd jöttek sorban a többiek: Milutinović (27:21), Marinković (29:21) - itt a Mega bepréselt egy kosarat (29:23), de Murić hárompontossal válaszolt (32:23), majd Marinković találatával átléptük a 10 pontos határt (34:23). Ezt aztán tartottuk is. Nagyon erősen, nagyon aggresszíven játszottunk, a Mega jobbára csak asszisztált, bár a bíróktól néha kaptak egy-egy ajándék büntetőt. 41:29-cel mentünk félidőre, és teljesen jogosan gondolhatta bárki, hogy ezek után parádés játékkal, tíz pont feletti különbséggel nyerjük a mérkőzést.
Hja, meg ahogy azt Mórcika elképzeli.

Szurkolói transzparens Haris Brkić emlékére
(kép: Twitter)

A harmadik negyed elején még senki sem gyanakodott. Tartottuk a 10 pont feletti különbséget (48:35), mindenki csúcsra járatta magát.

Még 55:37-nél sem tűnt úgy, hogy itt bármi baj lenne. Fantasztikus volt a meccs, óriási küzdelemmel, teli torokból ordító szurkolókkal, parádézó játékosokkal, mégis mi kellhet még?
56:41-nél Aranitović még dobott egy hárompontost (59:41). Oké, gyerekek, még két pont és 20 pontos lesz a különbség!
Ja, nem.
Ne kérdezzétek, mi történt, mert fogalmam sincs. A Mega először feljött 59:46-ra. Đumić még betalált büntetőből (60:46), aztán ez volt a Partizan utolsó találata a negyedben.
A Mega pedig produkált egy 11 pontos (!) sorozatot. Feljöttek 60:57-re, miközben nekünk az égvilágon semmi sem sikerült. Ráadásul valami miatt Petar Božić nem kért időt. Épp ideje volt, hogy véget érjen a negyed.

Vrabacon három Mega-védő lóg egyszerre

A finálét Aranitović hárompontosa indította (63:57), de nem tartotta túl sokáig életben a reményeket. A Mega nemhogy kiegyenlített, de még a vezetést is átvette (63:64), mi meg egyetlen kosarat sem tudtunk dobni. Az ellenfél pedig vérszemet kapott, 63:68-ra elhúztak. Jones felhozott minket 67:68-ra, majd Wilson kiegyenlített (70:70). Az öröm nem tartott tovább pár másodpercnél, a Mega egy hárompontossal visszavette a vezetést (70:73).
Innentől kezdve mintha minden összeesküdött volna ellenünk. Elkezdtünk kapkodni, rengeteget szabálytalankodtunk, emiatt a bírók két kézzel szórták a büntetőket a Megának. Képtelenek voltunk kosarat dobni, se közelről, se távolról nem sikerült. Wilson tartotta valahogy a lelket a csapatban, bedobott két kosarat, de egyikkel sem sikerült számottevően javítani a helyzetünkön. 78:83-nál Vrabac kipontozódott. 7 másodperc volt már csak hátra. A Mega még dobott egy kosarat, aztán vége lett.

A nemrég műtött Mihajlo Andrić már visszajött Isztambulból. És mert Andrić egy hős, az első dolga az volt, hogy eljöjjön megnézni a csapatot

Összefoglaló:

KK Partizan: Cvetković (2), P. Aranitović (11), Jones (21), Murić (3), Marinković (11), Vitkovac (1), Đumić (5), Magdevski, Milutinović (9), Vrabac (2), Wilson (13), Anđušić

Mega Leks: Simić, A. Aranitović (15), Đoković, Jaramaz (13), Veljković (7), Ivanović (12), Pavlović, Luwawu (8), Kaba (2), Simeunović (3), Nikolić (19), Janković (6)