2014. augusztus 17., vasárnap

Radnički Niš - FK Partizan 1:4 - Jelen SuperLiga 2. forduló

A Partizan játékosai komolyan veszik a dolgukat.
Ezt mindenki tudja.
Annyira komolyan, hogy kiszaladtak a gyepre és Grbić a legelső labdaérintésnél bevágta a gólt. Rögtön az 1. percben. 0:1
Semmi gatyázás, semmi laca, semmi faca.

(Igen, mindenki jól látja, Fofana és Saša Ilić ismét a kispadra kényszerültek.)
Kicsivel később Škuletić is bepróbálkozott, de a nišiek kapusa ott már a helyén volt és kibokszolta a labdát oldalra. A 13. percben megint a Partizan kellemetlenkedett a Radnički 16-osán belül, egy szöglet után pattogott ide-oda a labda, végül a védők tisztáztak.
A hazaiak valamikor a 16. perc környékén jutottak el a Partizan kapujáig, szabadrúgást kaptak, nem jött össze. Nem sokkal később a Radnički 11-est reklamált, mert a Partizan egyik védője (Volkov vagy Vulićević?) elkaszálta Batioját. 11-es nem lett, a lassításban lehetett látni, hogy a védő teljesen szabályosan szerelte az ecuadori csatárt.
Aztán a Partizan nekigyürkőzött. A 26. percben Lazović (aki mostanra már egészen magára talált) próbára tette a Radnički kapusát, a labda végül kigurult a kapufa mellett.
De ez csak a bemelegítés volt, amolyan beetetés. Mert két perccel később Lazović akkora gólt lőtt, mint ide Belgrád. Bal oldalról jött a beívelés, Branko Ilić fejjel lekapta és a kapunak háttal álló Lazović elé tálalta. A kétségbeesetten lest integető védők között meg a csatár kényelmesen megfordult és bevarrta. 0:2
A 34. perc környékén a Sírásók Fofana nevét énekelve követelték, hogy az elefántcsontparti csatár ne csak a kispadon üljön.

Azért örülök, hogy nemcsak én nem értem, miért kell ennek a szupertehetséges kölyöknek továbbra is a fakóban rohadnia, főleg azok után, hogy az előző meccsen akkora gólt lőtt, hogy a fal adta a másikat.

A 40. percben Volkovot ketten támogatták le a pályáról, a védő a földön hevert, nagyon fájdalmas arccal. A csapat orvosaira támaszkodva jött le, szinte tyúklépésben.

Volkov nem boldog

Végül Gulan jött be helyette.
Aztán az első félidő legvégén a Radnički kapott egy szabadrúgást, idegesítően közel a 16-oshoz. Punoševac neki is futott, svungot vett, a lövés pedig jókorát csattant a sorfalon.

A szünetben Marko Nikolić vezetőedző valamin összeszólalkozott a bíróval. Részleteket nem tudok, de a bíró nemigen volt vicces kedvében, piros lapot dörgölt a tréner orra alá az öltözőfolyosón. A második félidőre ezért Zvonko Varga avanzsált főnökké, a vezetőedző az öltöző bejáratánál, az ajtófélfát támasztva nézte végig a találkozót.

A 47. percben Škuletić döntött úgy, hogy jó lenne növelni az előnyt, meg is indult, de a partjelző lest lengetett. A Radnički játékosai pedig ész nélkül igyekeztek lefaragni valamit a hátrányukból, de hibát hibára halmoztak, ritkán jutottak fel a Partizan 16-osáig.
Közben meg a Sírásók eszméletlen hangulatot csináltak Lukač kapus háta mögött.

Rögtön utána Lazović is bepróbálkozott, de a lövése elzúgott a kapu felett.

Ninković szorgoskodik - a 69. percben átadta a helyét Saša Ilićnek

Aztán valahogy csak szépített a Radnički. A 65. percben, egy szöglet után a védők kivágták a labdát a mezőnybe. A labda pont az ecuadori Batioja elé hullot, ő továbbpasszolta, Đorđević pedig belőtte a döbbenten álló Lukač mellett. 1:2
Aztán ne számítson sok jóra az, aki az oroszlán bajszát megcibálja.
Ugyanis 4 percre rá már 1:3 volt, mégpedig - a sors hihetetlenül kaján megnyilvánulása folytán - Đorđević által. Grbić száguldott fel a labdával és lepasszolta Vulićevićnek. A védő beadta középre, a lövés pedig úgy megpattant a Crvena Zvezda egykori védőjén, mint a parancsolat és érett körte jelleggel hullott a hálóba. 1:3

Zvonko Varga passzolja vissza a labdát - akármi legyek, ha nem verne még ma is köröket egy-két tejfölösszájúra, ha beállna

A 75. percben pedig jött a kegyelemdöfés. A Radnički védői ezt rettenetesen elcseszték és erre nincs mentség. A védők elügyetlenkedtek egy hazaadást, Škuletić lecsapott és vidáman besétált a kapuba. 1:4
Epilógusnak még megmaradt az a 77. percre, hogy Danko Lazović helyett beállt az új fiú, Nenad Marinković.

Aztán vége lett.

Összefoglaló videó:

A tények:

Radnički Niš - FK Partizan 1:4
Helyszín: Čair Stadion, Niš
Nézőszám: 8 000
Vezette: Dejan Dimitrijević (Dejan Potočan, Srđan Kaurin - partjelzők, Branko Pavlović - tartalék játékvezető, Ilija Brdar, Danilo Mihajlović - gólbírók)

Radnički Niš: Filipović - Pavlović, Ljubinković, Đorđević, M. Petrović - Đuričković (P. Petrović, 81.), Jovanović, Ćulum - Batioja, Pejčić (Milenković, 27.) - Punoševac
Vezetőedző: Dragoslav Stepanović

FK Partizan: Lukač - Volkov (Gulan, 40.), Stanković, B. Ilić, Vulićević - Brašanac, Grbić, Ninković (S. Ilić, 69.), Drinčić - Lazović (Marinković, 77.), Škuletić
Vezetőedző: Marko Nikolić

Gólszerzők: Đorđević (64.), ill. Grbić (1.), Lazović (28.), Đorđević (69. - öngól), Škuletić (75.)
Sárga lap: M. Petrović (43.), Ćulum  (58.), P. Petrović (90.), ill. Stanković (45+1.)