2014. november 6., csütörtök

Volgograd - KK Partizan 61:59 (Eurocup)

Újabb meccs, ahol rohadtul nem érdemeltük meg a vereséget. A csapat végig hősiesen küzdött, kitartott, nem adta fel, de valamiért bebuktuk.
Az első játékrészben még minden muzsikált. Vezettünk 2:6-ra, aztán 4:8-ra, majd Murić tetézte (4:10). Aztán a bírók addig nem nyugodtak, amíg a hazaiak ki nem egyenlítettek. Rengeteg büntetőt ítéltek a Volgograd javára, 4:10 helyett pillanatok alatt 12:10-re fordult a számláló. Végül Milutinov dobott egyet 18 másodperccel a vége előtt, így lett 15:12 az első negyed végeredménye.
A második negyed legelején a játékvezetők faultot sóztak Andrićra, nyilván merő szeretetből. Andrić, szintén merő szeretetből egy találattal válaszolt (15:14). A csapat küzdött, Murić dobott egy kosarat (20:16), Aranitovićra sóztak közben a bírók egy technikai faultot, aztán 24:16-nál a hárompontos-király Andrić talált be (24:19). Milutinovnak volt egy remek találata, pont a támadóidő végét jelző duda előtt (26:24). A házigazdáknak volt egy hatpontos sorozata, Murić is beszorított egy pontot büntetőből. 32:25-tel mentünk félidőre.
A harmadik játékrészben felfejlődtünk, már csak 6 pont volt a hátrányunk (36:30, Murić 2+1 pontos találatával), majd a morconmorc hegyi troll méretű Travis, a palánk alatt tökegyedül álldogálva bevágott egyet (38:30). Egy fantasztikus Milutinov-Tepić összjáték következett (38:32), majd 43:32-nél Gagić csökkentette a hátrányt. És szépen elkezdett a csapat felfejlődni. 45:36 (Milutinov), 45:38 (Gagić), 45:41 (Tepić, fenomenális hárompontos). 47:41-gyel vártuk az utolsó játékrészt.
Nos, az utolsó játékrészben párszor cafatokra szakadtak Átlagszurkoló idegei. A hazaiak elhúztak 52:41-re, több, mint 10 pont volt az előnyük, Tepić nem így gondolta (52:43). Milutinov sem (52:46). Sőt, Gagić sem (52:48). Az egyet nem értés annyira erős volt, hogy Murić is csatlakozott (52:50). Végül Bogdanović leporolta magát és ellenállhatatlanul tudtára adta az oroszoknak, hogy ez így marhára nem lesz jó. Egyenlítettünk. 52:52. A baj csak az volt, hogy a Volgograd 8 játékossal üzemelt a pályán. Tetszenek érteni. Az 5 játékos, plusz a három játékvezető. Hosszas birkózás után a hazaiak bepasszíroztak egy találatot (54:52), Andrić pedig lazán és könnyedén egy hárompontost (54:55). Itt jöttek a játékvezetők és a rakás megítélt büntető. A hazaiak hirtelen 4 ponttal kezdtek vezetni (59:55). Andrić dobott két pontot, szintén büntetőből (59:57), majd az utolsó kosarat Tepić dobta be (61:59).

Állati gusztustalan az a Tepić elleni hadjárat, ami a mérkőzés lefújása óta habzik a szerb médiában. Főleg annak a fényében, hogy az irányító 10 pontot szerzett a mérkőzés során. Emelje fel az a kezét, aki soha az életben nem cseszte el kritikus pillanatban. Továbbá mindenkinek, aki a monitor mögött ülve, a seggét vakarva írta a fikázó sorokat, kívánom, hogy hónapokon át egy fillér nélkül dolgozzon, merő szerelemből, miközben a közműszolgáltatók egymás után rúgják rá az ajtót a kifizetetlen számlák miatt.

Volgograd: Zamanszkij, Komisszarov (4), Zavorujev (8), Victor (7), Travis (10), Korsakov, Liggins, Ponkrasov (12), King (1), Culpepper (13), Liholitov, Cousin (6)
KK Partizan: Tepić (10), Aranitović (1), Kouzeloglu, Murić (12), Marinković, Milutinov (13), Gagić (10), Andrić (10), Milutinović, Glišić, Bogdanović (2), Šalić

Ha lesz kép, videó, bármi, akkor frissítek.