2014. november 27., csütörtök

Banvitspor - KK Partizan 90:85 (Eurocup)

Mindenekelőtt, mielőtt bármibe belekezdenék, felemeled a segged és vigyázzállásban tisztelegsz a meccs hősének, Milenko Tepićnek.

(kép: kkpartizan.rs)

A mérkőzés egy perc gyászszünettel kezdődött Marko Ivković emlékére. A Banvitspor egy transzparenssel emlékezett meg a meggyilkolt szurkolóról.

Az első negyedben fej fej mellett haladtunk a házigazdákkal. Tepić szerezte az első találatunkat (2:2), aztán elkezdte szórni a hárompontosokat.
Például így:

Aztán megint (12:13). Gagić és Murić sem akartak kimaradni a jóból, 16:17-re felhúzták a csapatot. Bogdanović is beköszönt (17:19). A törökök gyorsan kiegyenlítettek és a vezetést is visszaszerezték, amit Murić nem hagyott annyiban (21:21, majd 21:23), aztán az utolsó másodpercekben, egypontos török vezetésnél Tepić büntetőből átbillentette a számlálót a mi oldalunkra (24:25).
A második játékrészben a törökök egyre magabiztosabban tartották a kezükben a mérkőzést, de Tepićnek köszönhetően visszaszereztük az előnyünket (31:32). Tepić elképesztő teljesítményt nyújtott ezen a mérkőzésen. Hóna alá csapta, vagy éppen a hátára vette a csapatot, irányított, hárompontosokat szórt, ő volt a csapat szíve és lelke, egymaga 21 pontot ért el. Itt produkált egy 7 pontos sorozatot (két hárompontossal, 42:36). A Banvitspor viszont elkezdett szép lassan elhúzni. 46:38 (tőlünk Gagić dobott egyet), 48:40 (Bogdanović büntetőből hozott két pontot), végül 49:42-vel mentünk félidőre.
A harmadik negyedben 51:42-ről szép lassan feljöttünk 53:48-ra a Bogdanović-Milutinović párosnak köszönhetően.

Sőt, 55:48-nál Andrić hozott két fantasztikus hárompontost (55:54). Csak aztán a hazaiak csináltak egy 8:2-es sorozatot (66:58, tőlünk Milutinov talált be büntetőből), utána meg kétszámjegyűre emelkedett a különbség (69:58). Ismét Tepić, most "csak" egy kétpontos, de a 11 pontos hátrányunkat lefaragta egyszámjegyűre (69:60). 69:62-nél Murić egy óriási védést produkált, remélem, hogy lesz róla videó, mert azt érdemes többször is megnézni. 69:65 lett a negyed vége, Bogdanović igazított egyet az álláson az utolsó másodpercekben.
Jött az utolsó negyed, Murić és Tepić felhozták a csapatot 73:70-re, utóbbi egy zseniális labdalopást követően. Gagić rátett egy lapáttal (73:72), Átlagszurkolóról meg lassan elkezdett szakadni a víz és kézközelbe helyezte a defibrillátort.
Jött Murić, 75:74.
Bogdanović is. 77:77.
Milutinov. 79:79.
Sőt, Milutinović megszerezte a vezetést (79:81). De aztán Milutinov kipontozódott, a Banvit meg egyenlített (81:81). 83:81 volt, Gagić egyenlített, jöhetett a hosszabbítás.
84:83-nál az ellenfél játékosa, Veremenko kipontozódott. Tepić megszerezte a vezetést (84:85), ezek után Murić is kipontozódott. A játékvezetők meg közben mondogatták, hogy ez elment vadászni, ez meglőtte, ez hazavitte... A törökök meg elhúztak. Nem tudtunk visszajönni. Ez van. 90:85 lett a vége.

Banvitspor: Veyseloglu, Rowland (19), Gecim (1), Candan, Edge (4), Davis (14), Mejia (17), Veremenko (10), Simmons (5), Dragičević (20), Mutaf, Özer
KK Partizan: Tepić (21), Kouzeloglu, Murić (16), Marinković, Dallo, Milutinov (6), Gagić (10), Andrić (7), Milutinović (7), Glišić, Bezbradica, Bogdanović (18)