2014. november 24., hétfő

Szegedi Tisza Volán - HK Partizan 2:3

Szikrázó mérkőzésen, egyesek szerint az Év Mérkőzésén verte meg a Partizan idegenben a szerb jégkorongliga egyetlen magyar csapatát. Aleksa Luković már a második percben betalált. A Partizan nem sok levegőt hagyott a szegedieknek, a 14. percben Milovanović beakasztotta a második gólt. (Szőke Attila, a Tisza Volán kapusa egyértelműen a hazaiak hőse volt, a szegedma.hu hírportál szerint folyamatos nyomás alá helyezte a Partizan a Szeged kapuját.) A harmad végén Ódry egy büntetőből szépített. 1:2 lett az első 20 perc vége.
A második harmadban nem bírt egymással a két csapat. Nem esett egy gól sem, mindkét oldalon lehúzták a kapusok a redőnyt. Aztán a harmadik negyed elején a Szeged egyenlített, Fodor András góljával 2:2 lett az állás. A Partizan többször próbálkozott, rengeteg helyzet maradt ki, ez elsősorban Szőkén múlt. Aztán a mérkőzés 52. percében Brkušanin góljával megszereztük a vezetést, még egy bunyó is belefért (Raković vs. Lippai). Az utolsó percre maradt egy szívszélhűdés-helyzet, amikor a Partizan kapusa, Milan Luković szabályosan rávetődött az érkező korongra, Ódry meg őrá, de gól nem lett belőle.