2014. november 9., vasárnap

KK Partizan - MZT Skopje 65:50 (Adria Liga)

Nagyon ránk fért már ez a győzelem. Ráadásul nem is volt akármilyen.
Döcögősen indult ez a mérkőzés is. 3:6 volt a vendégeknek, amikor Milutinov egy fantasztikus blokkolással megszerezte a Partizannak a labdát, majd a pálya túlsó végében be is zsákolta, biztos, ami biztos (5:8).

A sérüléséből visszatérő Mačvan is igazított kicsit az álláson (7:10), aztán 8:13-nál az a faramuci helyzet állt elő, hogy Gagićot durván lekönyökölte a Skopje egyik játékosa, ennek ellenére mégis a vendégek kaptak büntetődobást. 11:15-tel zártuk az első negyedet, miután néhány másodperccel a vége előtt Marinković egy szenzációs hárompontos dobást eszközölt.
(És ez még csak a kezdet volt.)
A második játékrészben Milutinov révén egyenlítettünk (15:15), aztán Gagić is felhozta a csapatot (17:17), aztán 17:19-nél Marinković dobott egy újabb fantasztikus hárompontost (20:19). A vendégek elhúztak 20:26-ra, de ekkor Marinković beindította a gőzhengert és egymaga produkált egy elképesztő sorozatot, mellyel felhozta a csapatot 29:29-re. A félidőre ezzel az eredménnyel mentek a csapatok.

A folytatás pedig még elsöprőbb volt.
31:29. Aztán 34:29, Bogdanović is dobott egy hárompontost, nehogy szó érje a ház elejét. A Skopje egyenlített (34:34), aztán Marinković betolt egy újabb hárompontost (37:34). Tepić tetézte a dolgot (39:34), aztán Milutinović is közbeszólt (41:37). Aztán 43:37 (Bogdanović), majd 45:40 (Milutinov), 48:40 (Bogdanović óriási, fantasztikus, elképesztő hárompontosával). A negyed végén Andrić bebiztosította a kétszámjegyű vezetést (50:40).
A finálé már jutalomjáték volt. Több, mint 10 pontos különbség Milutinov jóvoltából (52:41). Innentől kezdve a Partizan alig hagyta levegőhöz jutni a Skopjét. Dallo dobott egy kosarat (54:43), Milutinov büntetőből növelte a különbséget (56:43), ééééééés Marinković, a meccs hőse, 58:43, aztán 60:43, szórta a pontokat, mint bolond pék a lisztet. Itt kicsit a Skopje összeszedte magát és feljöttek 60:50-re, aztán Dallo beszórt egy hárompontost, végül büntetőből beállította a végeredményt. (65:50)

Marinković volt a meccs hőse a maga 20 pontjával

KK Partizan: Tepić (4), Kouzeloglou, Murić, Marinković (20), Dallo (7), Milutinov (9), Mačvan (4), Gagić (6), Andrić (5), Milutinović (2), Bogdanović (8), Šalić
MZT Skopje: Stojanovski (10), Dixon (5), Stajić, Klassen (5), Lučić (7), Simonovski (7), Živčević, Mladenovski, Marinković (7), Šehović (4), Nikolovski (5), Cvetković

(képek: Facebook/KK Partizan)