2016. április 3., vasárnap

RK Partizan - Vojvodina 27:27 (play-off, 2. forduló)

Döntetlen a tavalyi bajnok ellen. Ez azért határozottan jó dolog.
Eleinte fej-fej mellett haladt a két csapat. Nem voltak döbbenetes különbségek, ez a "hol ide egy gól, hol oda egy gól"-mérkőzés volt. Bár az első félidő végén sikerült meglépni 3 góllal (!). A 27. percben 13:13 volt az állás, utána a mérkőzésen végig brillírozó Maksić lőtt egy gólt (14:13), utána Živković is (15:13), aztán Kukić is beállt a góllövők táborába (16:13). A vajdaságiak a vége előtt szépítettek kétgólos különbségre (16:14).
Ez a lendület folytatódott a második félidő első felében is. Folyamatosan 3-4-5 góllal vezettünk, 19:14, 20:17, és így tovább. Valahol a 45. perc környékén kapta össze magát a Vojvodina és lassan elkezdték ledolgozni a hátrányukat. Feljöttek 22:22-re, itt viszont mintha elkezdtek volna kapkodni, és rengeteget szabálytalankodtak (egy percen belül két hétméterest is kaptunk, mindkettőt Maksić vágta be könyörtelenül). Egy egészen rövid szakaszon még itt-ott a vezetést is átvették (24:25, 25:26), de itt már nagyon szoros maradt végig az eredmény. 27:26-ra vezettünk az 56. percben Popović góljával, a vajdaságiak két perccel a vége előtt egyenlítettek ki (27:27).
A mérkőzés hőse egyértelműen Aleksa Maksić volt, 10 góllal. Őt követi Nemanja Živković (6), Stevan Sretenović (5) és Mihajlo Radojković (2). A többiek 1-1 gólt lőttek (Lazar Kukić, Živan Pešić, Ivan Popović, Igor Mršulja).