Crvena Zvezda - RK Partizan 25:26 (rájátszás, 3. forduló)

A halottainkból támadtunk fel. De tényleg.

Az RTS 2 közvetített, az egyetlenegy működő link már a kezdet kezdetén lehalt. Már épp kezdtem volna anyázni, amikor sikerült rátalálni a szuperliga saját közvetítésére. Ezer köszönet és hála, életet mentettek.
Azért az RTS-link halála előtt még ezt az egy screenshotot sikerült lelőni.

Mršulja, Popović és Radojković a mérkőzés előtt
(screenshot/RTS 2)

Kb a 20. percig egész simán haladtak a dolgok. Hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, mindig sikerült kiegyenlíteni, a különbség 1, legfeljebb 2 gól volt. Aztán a 21. percben, 8:8-as állásnál (Radojković góljával egyenlítettünk ki) a Zvezda átvette a vezetést (9:8).
Onnantól kezdve mintha valami átok ült volna ránk. Mindent elszúrtunk, minden egyes helyzetet. Hol mellélőttük a labdát, hol meg a Zvezda kapusa védte ki, miközben gúnyos vigyorokat küldözgetett felénk. Még egy büntetőt is sikerült kihagyni a 23. percben.

Bezzeg ők három büntetőt is kaptak az első félidőben. És mind a hármat be is lőtték, hogy az ördögök szánkáztassanak meg a neved napján, Dragutinović.

A Zvezda elhúzott 13:8-ra. Rémes látvány volt. A Partizan játékosai küzdöttek, verejtékeztek, de úgy tűnt, hogy teljesen hiába. 5 gól volt a különbség, Átlagszurkoló már kezdte fogalmazni a gyászos blogposztot. A mi drága fiaink bátran, emelt fővel haltak meg a csatatéren. Büszkék vagyunk rájuk. A legeslegutolsó percben, hajszálpontosan a duda előtt Kukić még bedobott egy gólt, becsületből. 13:9 volt a félidő eredménye.

(screenshot/SRLS)

Őszinte leszek: nagyon szeretem, amikor aztán ilyenkor a végén mégsem lesz igazam.
Kikocogtunk a második félidőre, a Zvezda még ki se jött az öltözőből, amikor Pešić már be is zúzta a 10. gólunkat.
Szépen lassan elkezdtünk feljönni. Živković parádézott és hatalmas kontratámadásokat vezettünk.

Elkeseredett küzdelem folyt. A Zvezda mindig 1-2 góllal előttünk járt, de soha nem tudtak meglépni. Aztán a 43. percben Sretenović kiegyenlített (19:19), Tomić pedig büntetőt védett. Majd Maksić találatával átvettük a vezetést (19:20) és itt kezdődött egy hihetetlen flúgos futam. A Zvezda kiegyenlített (20:20), Živković egy fantasztikus kontratámadás végén visszaszerezte a vezetést (20:21). A Zvezda megint kiegyenlített (21:21), majd a bíró a sípjába fúj és az 50. percben büntetőt ítél a hazaiaknak. Kljajić elszántan a 7-es vonalhoz áll...
...és Tomić ezt is kivédte!!!!
Sőt, már loholtunk is fel, és Kukić bezúzta!!! Vezetünk, 21:22!
A Zvezda kiegyenlített. És a bíró megint büntetőt ítélt nekik. 6 perc volt hátra a mérkőzésből.
Most Dragutinović állt a büntetővonalhoz...
...ÉS TOMIĆ KIVÉDTE!!!! Ilyen nincs, basszus, ennek a srácnak MOST AZONNAL szobrot emelni a banjicai sportcsarnok bejáratánál. Valami emberfelettit alakított Aleksandar Tomić.
Radojković közben megint megszerezte a vezetést (22:23). A Zvezda ismét kiegyenlített (23:23).
Most kivételesen nekünk fújt a bíró büntetőt. Maksić bezúzta, ahogy kell (23:24). Már csak 4 perc volt hátra.
A Zvezda újra kiegyenlített (24:24). Živković nekiiramodott, megint megszerezte a vezetést (24:25), de a gól után ott maradt a földön fekve.
58 perc, 32 másodperc. Nenad Maksić vezetőedző időt kér.
Visszajövünk. A Zvezda lendületből kiegyenlít (25:25). Már a legutolsó percben járunk, Átlagszurkolónak kétségbeesetten átvillan a fején, hogy a döntetlen is tökjó lesz...
És ekkor újabb büntetőt kapunk. 11 másodperc van már csak hátra a meccsből.
Maksić a 7-es ponthoz áll...
...ÉS BEZÚZZA!!!! 25:26!!!!
5 másodperc van már csak hátra. A Zvezda vezetőedzője időt kér.
Visszamegyünk a pályára. Támad a Zvezda.
Kihagyják!!!!!
És már szól is a duda. Vége!!! Győztünk!!!
Lehetett ünnepelni.

A mérkőzés hőse Nemanja Živković 6 góllal. Őt követi a két ötgólos, Stevan Sretenović és Mihajlo Radojković. Živan Pešić és Aleksa Maksić 4-4 gólt lőttek, Lazar Kukić kettőt.