2016. április 17., vasárnap

RK Partizan - Sloga 27:24 (rájátszás, 4. forduló)

Mondhatni hoztuk a kötelezőt, de messze nem volt akkora fáklyásmenet, mint amilyennek első ránézésre látszik. A požegaiak rendesen megszorongatták a torkunkat, ráadásul egy darabig úgy is nézett ki, hogy akár meg is nyerhetik a meccset.
Az eleje remek volt. Magabiztosan vezettünk (4:2, 7. perc), aztán a 13. percben a Sloga kiegyenlített (6:6). A következő percben már a vezetést is átvették (6:7). Utána elhúztak 6:9-re és csak a 21. percben sikerült őket valahogy megközelíteni (8:9). De még akkor sem hagyták magukat. Nagyon bátran küzdöttek, mi meg kihagytunk egy rakás helyzetet. Még a 24. percben is 9:11 volt az állás, aztán valahogy 5 perccel a vége előtt sikerült kiegyenlíteni (11:11). Majd Radojković góljával visszavettük a vezetést (12:11), de a Sloga végig ott lihegett a nyakunkban. 13:12-vel zártuk az első félidőt.
A második elég keservesen indult. A Sloga kiegyenlített (13:13), egyből át is vették újra a vezetést (13:14), aztán sokáig az volt, hogy mi kiegyenlítettünk, a Sloga meg egyből bedobta a következő gólt. 14:15, 15:15, 15:16, 16:16, ez elment vadászni, ez lelőtte... és ez így ment kb. a 39. percig, amikor Živković góljával kiegyenlítettünk (19:19) utána Maksić belőtte és vezettünk újra (20:19). Simább persze semmivel nem lett a dolog. Most úgy nézett ki, hogy a Sloga kiegyenlített és mi dobtuk egyből a következő gólt. 21:20, 21:21, 22:21... hazavitte, megsütötte... egészen az 52. percig, megállás nélkül. Ott a Sloga még kiegyenlített (22:22), majd Živković belőtte (23:22), majd csodák csodája, Kukić is belőtte (24:22). Sőt, Pešić is beköszönt (25:22). A Sloga igyekezett, de már csak egy gólra futotta az erejükből. Egy perccel a vége előtt még a Kapitány bedobott egy gólt és ezzel beállította a végeredményt (27:24).
A mérkőzés hőse Aleksa Maksić lett 9 góllal. Őt követi Nemanja Živković (6), Mihajlo Radojković (4), Lazar Kukić és Igor Mršulja (3-3), valamint a két egygólos, Ivan Popović és Živan Pešić.
Sok fotó nincs, ezt az egyet hoztam a csapat Facebook-oldaláról, meg még két screenshotot.