OK Crvena Zvezda - OK Partizan 1:3

Győzelem az örökrangadón, ráadásul továbbra is veretlenek vagyunk.
Mindezt a 2015. év legelső mérkőzésén.
Kell ennél több?...
Ráadásul ezen a mérkőzésen tért vissza több, mint fél éves kihagyás után Nikola Mijailović.
Kimentünk a parkettre és megettük a vörösöket. Az első szettben elhúztunk 7:14-re, aztán az ellenfél összeszedte magát és feljött 18:20-ra - de még mindig mi vezettünk. Sőt. Jokanović-tyal az élen belehúztunk (24:19), majd fent nevezett Nemanja Jokanović hozta a meccslabdát és megnyertük az első szettet 25:19-re. 0:1
A másodikban is elhúztunk 4:9-re, de a Zvezda valahogy elkapta a ritmust és fordítottak az álláson (20:19). De ez nem tartott sokáig. Lopar visszafordította az állást (21:22) és megnyertük a második szettet is 25:22-re. 0:2
A harmadikra a vörösök összeszedték magukat és vezetni kezdtek 8:3-ra. Ebből a 8:3-ból aztán 12:6 lett, el is vihették a szettet 25:19-re. 1:2
Kaptak egy lélegzetvételnyi fórt.
Tetszik érteni. Itt megmutattuk, hogy nem szabad röplabdázni.
Aztán a negyedikben megmutattuk azt is, hogy hogyan kell.
Mert vettünk egy nagy lendületet és 5:16 lett az állás. Több, mint háromszoros előnyben voltunk. És nem volt megállás. Rapityára törtük a vörösök maradék önbecsülését is. 10:25-re hoztuk a játszmát és megnyertük a rangadót. 1:3

Megragadnám az alkalmat, hogy javasoljam az RTS vezetőségének, hogy a honlapjukon az RTS 2 műsorát is hozzáférhetővé lehetne tenni az RTS Satelit mellett. Köszönöm.

OK Crvena Zvezda: Okolić (4), Jevtić (libero), Lukić, Stefanović, Stoilović (8), Gmitrović, Koprivica (14), Milutinović (6), Martinović (4), Kecman, Blagojević (16), Buculjević (1)
Vezetőedző: Dragan Kobiljski

OK Partizan: Ivković, Lopar (11), Kostić (1), Mulćan, Mrdak (20), Majstorović, Rajković (libero), Jokanović (1), Mijailović (17),  P. Nikolić (4), M. Nikolić (19), Popović
Vezetőedző: Vladimir Vasović