2015. január 19., hétfő

KK Metalac Farmakom - KK Partizan 72:83 (Adria Liga)

Ezen a mérkőzésen tért vissza Edo Murić, stílusosabban nem is történhetett volna.
Kivágtattunk a parkettre és elhúztunk 0:7-re.
Aztán 2:11-re.
A valjevóiak aztán kicsit összekapták magukat és feljöttek 9:11-re. Mačvan és Pavlović visszaállították a világ rendjét (9:18).
És itt lépett a pályára Edo Murić. Szigszalaggal a vállán bekocogott a pályára (óriási üdvrivalgás közepette), majd Gagić szétblokkolta az ellenfelet, a labda Murićhoz került, ő a maga részéről köszönte szépen és bemutatta az Év Zsákolását.

Utána 17:22-nél zúzott egy olyan hárompontost, ki tudja, hány méterről, hogy muszáj most azonnal oktatófilmet csinálni belőle. Ezzel mentünk a következő negyedre (17:25).
Murić aztán ott folytatta, ahol abbahagyta (17:27). Tartottuk a több, mint 10 pontos előnyt: 21:32, Milosavljević egy hatalmas hárompontossal, majd 22:36 Milutinovtól, Mačvan asszisztjával, utóbbi később kosarat is dobott (26:38), Andrić-tyal összejátszva.
28:41-nél a Metalac feljött 5 ponttal (33:41), aztán 33:44-nél jött a Romboló Erő, azaz Đorđe Gagić.

A fenti gigablokkot egy verekedős-bíróval üvöltözős jelenet előzte meg, majd utána úgyszintén üvöltözés következett, mert Murićra technikai faultot sóztak a bírók. Ha a lassítás jól mutatta, akkor egy azaz 1 db blokk miatt. Tetszik érteni. Drasztikusan védekezett. Az a Murić, aki - a klasszikust idézve (copyright by Peterdi Pál) egy végtelenül kedves, aranyos srác, aki még drasztikátlant se tud védekezni, nemhogy drasztikust. Ettől függetlenül ráfújták a technikai faultot, a Metalac meg bevágta a büntetőt. (38:44) 38:45-tel mentünk félidőre, Tepić kicsit igazított az álláson még szünet előtt.
A harmadik negyedben kezdett szép lassan elszabadulni a pokol. Egymás után röpködtek a faultok a Partizan játékosaira, volt köztük technikai is, ennek meg is lett az eredménye, a Metalac fordított, vezettek 51:50-re. Mačvan visszafordította (51:52), a Metalac is (53:52), Pavlovićnak aztán elege lett (53:54), aztán Milosavljević találata után (53:56) a bírók Pavlovićot faultolták egy blokk miatt. Az ellenfél szép lassan feljött, majd kiegyenlített (58:58) és meg is szerezte a vezetést (60:58). Milutinov egyelített egy zsákolással.

60:63-mal zártuk a negyedet.
Az utolsó játékrészben elhúztunk 60:67-re és innentől kezdve végig tartottuk az előnyünket. A Metalac néha csak egy-két ponttal maradt le. Közben Murić kipontozódott, Gagićot úgy képen törölték, hogy a padlóra esett, Pavlović egy találatát nem adták meg, de ezzel együtt tartottuk magunkat. Az utolsó percekben egy 4:13-as sorozatot produkáltunk, az utolsó kosarat a Kapitány dobta be.