2016. október 31., hétfő

Novi Pazar - OK Partizan 3:1 (szuperliga, 3. forduló)

Végigfutottam a meccs statisztikáit és azért egy kicsit szíven ütött, hogy a Partizan egykori játékosa, Dušan Lopar most a Novi Pazarban játszik :(

Nyilván megvan az oka. Az a baj, hogy az égvilágon semmit nem tudok a röplabdaliga-átigazolásokról. Még azt is csak véletlenül tudom, hogy már elkezdődött a bajnokság. Azt is csak tippelni tudom, hogy ki az, aki már nem játszik a Partizanban. Mondtam már, mennyire imádom az információk szabad áramlását?... (Nem mondtam, mert nem áramlanak szabadon az információk, a szentségit neki.)

Szóval.
Elég keményen kezdte az első szettet a Novi Pazar (7:4, 8:5), de aztán sikerült kiegyenlítenünk (10:10) Ristić és Turanjanin pontjaival. Sőt, a vezetést is megszereztük, bár főleg a Novi Pazar hibáinak köszönhetően, de a röplabdát pontokra játsszák, és a végén úgyse érdekel senkit, hogy hogy szerezte a csapat a pontokat, főleg, ha győznek. Túl sokáig nem tartott az örömünk, kiegyenlítettek a hazaiak, a vezetést is átvették, de még itt is sikerült kiegyenlíteni (17:17), hála a Veličković-Ristić duónak. A Novi Pazar megint átvette a vezetést, de valami egészen fogcsikorgató menet lehetett. Turanjanin, Ristić és Buša valószínűleg megjelennek néhány novi pazar-i rémálomban... 24:24. Majd 26:26. Sőt, 26:27, Turanjanin a legjobb tűzfalat megszégyenítő módon blokkolhatott. A Novi Pazar megint kiegyenlít. 27:27. Majd 28:28. Utána 28:29, megint Turanjanin. Szédületes játszma lehetett... Megint kiegyenlít a Novi Pazar, 29:29. Buša szerez pontot, 29:30. Végül Polomac blokkol, 29:31, monstre szett Partizan-győzelemmel.
A második szett megint Novi Pazar-előnnyel indult (5:2, 6:5), de itt is kiegyenlítettünk (7:7). A Novi Pazar egy lépéssel volt csak előttünk (11:10, 12:11), majd Sretenović blokkolt és kiegyenlített (12:12), Ristić pedig átvette a vezetést (12:13). És tartottuk az előnyt! 13:16, 14:18, aztán a Novi Pazar fogcsikorgatva kiegyenlített (18:18). Sebaj, visszavettük a vezetést (18:20, 19:21). Kiegyenlített a Novi Pazar többször is, de végig mögöttünk voltak. Aztán megszerezték a vezetést (27:26) és úgy tűnik, hogy a végén ők bírták jobban idegekkel. 28:26-ra nyerték a szettet és kiegyenlítettek.
A harmadik szettre elfogyott a szusz. Két ilyen gyilkos játszma után nem is csoda, hogy leeresztett a társaság... 7:1, 8:2, 10:4, aztán feljöttünk 12:9-re. Bár itt már a Novi Pazar játékosai is kezdhettek fáradni, egyre több hibát csináltak (ezért is tudtunk feljönni 3 pont különbségre). A hazaiak meneteltek tovább, sima győzelem volt, 25:18 lett a vége.
A negyedik szett elején még próbáltuk magunkat tartani. 5:5, 5:6, 7:7, de a Novi Pazar valahogy mindig jobban jött ki ezekből az egyenlő állásokból. Valahogy 14:10 körül valószínűleg végképp elfáradt a csapat. 20:11, 23:13, a végén szereztünk ugyan néhány pontot, de azt is inkább az ellenfél hibáiból.