2016. október 31., hétfő

Rudar - RK Partizan 30:30 (szuperliga, 9. forduló)

Nem semmi mérkőzés lehetett, istenverte nagy mázlista hazai góllal a legutolsó percben, amivel sikerült kiegyenlíteniük. Mert amúgy a meccsen egész végig vezettünk. (Na jó, a legelején még volt egy 1:0, meg egy 2:1, de aztán gyorsan elmúlt.)  4:8, 6:11, 10:14, 12:16, sima első félidőnk volt.

És csak úgy mellesleg jegyzem meg, hogy tele voltunk fiatalokkal, akik mellett a kapitány Igor Mršulja a maga 22 évével veteránnak számított.

Pedig a bírók már itt rendesen szórták kifelé a játékosainkat. (A jelentést elnézegetve a Rudarnak feleannyi kiállítása sem volt, mint nekünk. Áááá, nem, ki mondta, hogy részrehajló volt a játékvezetés? Ugyan már... a szuperligában? A Partizan ellen? Sohaaaaa....)
A második félidőben már sűrűsödtek a dolgok. Röpködtek a kiállítások a Partizannak, ezzel egyidőben a Rudar kapott egy csomó büntetőt. Mi a második félidőben egyet se kaptunk... De azért tartottuk magunkat. 13:18, 15:20, 16:22. Aztán valahogy a 46. perc után a Rudar elkezdett feljönni. Az 50. percben már 24:25 volt az állás, gyorsan 24:27-re ugrottunk, de a Rudar itt már végig a nyakunkon lihegett. Annyira, hogy az 59. percben kiegyenlítettek (29:29), de Komnenić sürgősen vágott egy gólt (29:30).
Aztán Komnenićet kiállították. Két másodperc volt hátra a mérkőzésből.
Meg ne kérdezzétek, miért.
Lényeg a lényeg, a Rudar a legeslegvégén kiegyenlített.
A meccs hőse Lazar Kukić lett 9 góllal. Őt Nemanja Živković követi (7), majd Nikola Perović (6). Igor Mršulja 3 gólt szerzett, Vuk Milenković és Petar Komnenić kettőt-kettőt, Stefan Jokić pedig egyet.