2016. október 5., szerda

MZT Skopje - KK Partizan 62:93 (ABA Liga, 2. forduló)

Szörnyűségesen szaggató nettel, sokszor nézhetetlen streammel, de győzött megint a csapat, méghozzá - Szurkolótárs meccs utáni tájékoztatása alapján - elsöprő fölénnyel. Az eredményt elnézve ez egy percig sem kétséges.

Ez a nap volt a Partizan sportegyesület megalakulásának 71. évfordulója, a Sírásók pedig megadták a módját az ünneplésnek.

Az első negyedben 9:11-nél kezdett úgy igazán beindulni a szekér gőzhenger. Egy ugrással 9:20-ra módosítottunk. Szórtuk a hárompontosokat, 14:27-re vezettünk. Sima, laza, problémamentes első rész volt, 16:29 volt az állás a végén.

Hatcher végig fantasztikus teljesítményt nyújtott, ő volt a mérkőzés legjobbja

Innentől kezdve ez kb. így ment egészen végig. A második negyedben már több, mint 20 pont volt a különbség a javunkra (20:43), még az ArenaSport kommentátora is csak hitetlenkedett. Lehetett parádézni, trükközni, ahogy Ratkovica is csinálta.

Félidő: 25:48.

Birčević is remek formában volt

A második félidő már arról szólt, hogy megtartjuk-e a húszpontos különbséget, esetleg sikerül-e feltornázni harmincra. Nos, sikerült is, a negyedik negyedben 50:85-re vezettünk. A legvégét kicsit elhülyéskedtük, és pár helyzetet kihagytunk, a Skopje pedig feljött 52:90-ről 62:93-ra. De azért megvan a 30 pont.

MZT Skopje: Cvetkovski, Thames (20), Thomas, Mekić, Massey (15), Kloof (4), Simonovski (5), Lučić (9), Mladenovski (1), Scott (8), Lalić

KK Partizan: Robinson, Ratkovica (5), Vrabac, Marinković (16), Veličković (5), Majstorović (11), Birčević (19), Koprivica, Andrić (8), Hatcher (21), Pot, Luković (8)