2016. október 26., szerda

Besiktas - KK Partizan 77:62 (Bajnokok Ligája, 2. forduló)

Hát ez fájt :(
Pedig nem kezdtünk rosszul. Az elején még tartottuk a lépést a Besiktassal, egy szakaszon vezettünk is (7:8). Utána ugyan visszavették a vezetést a törökök, de ott lihegtünk mögötük (16:13, 19:16). Végül 25:16 lett a negyed vége. De itt még úgy tűnt, hogy semmi sincs veszve.

A második negyedben a törökök elérték a 10 pontos különbséget (26:16), de olyan nagyon büszkék nem lehettek magukra, mert iszonyat sok helyzetet kihagytak. A baj csak az, hogy mi is...

Luković gigablokkjainak (is) köszönhető, hogy az ellenfél nem talált be

Feljöttünk aztán 30:25-re Robinson találataival, de már itt mintha kezdett volna elfogyni a levegő. Nehéz volt a negyed, nagyon sokat hibáztunk és az sem volt vigasz, hogy a Besiktas sem volt a helyzet magaslatán. (Enyhe káröröm azért volt, ahogy a Partizan játékosai Štimacot aprították.) 35:31-gyel mentünk félidőre, Hatcher még betalált a végén.

A harmadik negyedben a Besiktas visszaállította a 10 pontos különbséget (55:45). Valami nagyon nem működött. Kezdett elfogyni a levegő, szétestünk. Ez az igazság...  60:45 lett a negyed vége.
A fináléban a Besiktas gyakorlatilag azt csinált, amit akart. A végén már 23 pontos különbségnél tartottak... Innen semmi mást nem lehetett csinálni, csak emelt fővel meghalni.
Ennyi. 77:62

Besiktas: Güler (3), Clark (8), Edge (3), Karli, Štimac (12), Thompson (14), Roll (16), Sanli (4), Strawberry (10), Sipahi, Weems (7), Karaman

KK Partizan: Robinson (5), Ratkovica (9), Vrabac (9), Marinković (2), Majstorović, Birčević (15), Koprivica (1), Andrić, Hatcher (13), Pot, Karahodžić (4), Luković (4)