2016. október 3., hétfő

Kézilabda: 1 poszt, 3 meccs (szuperliga 4-5. forduló + az 1. forduló elmaradt mérkőzése)

Mea maxima culpa. Rémesen lemaradtam a kézilabdameccsekkel. A 4. forduló még szeptember 24-én volt. A Jugovićot fogadtuk a banjicai sportcsarnokban, meg is vertük őket 32:30-ra, pedig az első félidő alapján úgy nézett ki, hogy a vendégek fognak nyerni. Végig vezettek, a félidőben is ők álltak jobban (15:16). A második félidőben már jobbak voltunk, bár egy rövid időre a Jugović itt is átvette a vezetést. De a 43. percben kiegyenlítettünk Kukić góljával (22:22), majd Ivanović megszerezte a vezetést. Innentől kezdve nem adtuk ki a kezünkből az irányítást, végig vezettünk 1-2 góllal.
A mérkőzés hőse Nemanja Živković 10 góllal. Őt követi Lazar Kukić (6), Nikola Ivanović és Aleksa Maksić (4-4), Vuk Milenković és Igor Mršulja (3-3) valamint Matija Pižurica (2).

Képek a meccsről

(képek: srls.rs)

***

28-án játszottuk le az 1. forduló elmaradt rangadóját a Metaloplastika ellen. Ha azt mondom, hogy baromi húzós volt, még egy szót se szóltam. A meccs elején egyből elhúzott a Metaloplastika 0:5-re. A 8. percben tudtuk belőni az első gólunkat (Nemanja Živković, 1:5). Negyedóra után 4:9 volt az állás... De nem adtuk fel. Feljöttünk 9:10-re a 20. percben és három perccel a vége előtt a vezetést is átvettük (13:12) a végig brillírozó Kukić góljával. A félidőben is vezettünk (14:13).
A második félidő fej-fej melletti játékot hozott, hol egy Partizan-gól, hol egy Metaloplastika-gól. Egyszer-kétszer összejött a Partizannak a kétgólos különbség is, de a Metaloplastika mindig kiegyenlített. A végeredmény is döntetlen lett, 30:30.
Lazar Kukić szerezte a legtöbb gólt (9), őt követi Nemanja Živković (6), valamint Vuk Milenković, Nikola Ivanović, Aleksa Maksić és Igor Mršulja (4-4).

***

Végül pedig jöjjön a legutóbbi mérkőzés az 5. fordulóból. A Partizan Pančevoba látogatott, hogy ott összecsapjon a Dinamo csapatával. Ha azt mondom, hogy bitang nehéz meccs volt, még finoman fogalmaztam. Gyakorlatilag esélyünk sem volt. Az elején még tartottuk magunkat (3:4), aztán a Dinamo kiegyenlített és onnantól kezdve ki sem adta a kezéből a vezetést. De nem elég, hogy vezettek, muszáj volt rommá alázniuk a Partizant. 14:9, 16:11 - és ez még csak az első félidő volt... A második félidő rosszabb volt. 20:11, 23:15, végig súlyos gólkülönbséggel vezettek a hazaiak. Végül 31:26-ra győztek.
A meccs két hőse Darko Stevanović és Lazar Kukić voltak 6-6 góllal. Őket követi Igor Mršulja (4), Nemanja Živković, Vuk Milenković és Nikola Ivanović (3-3), valamint Stefan Jokić (1).

(képek: Facebook/Super Rukometna Liga Srbije)