2017. február 28., kedd

Mega Leks - KK Partizan 80:87 (ABA Liga, 24. forduló)

A csapat továbbra is foghíjas, 6 (azaz hat) játékos plusz Aleksandar Džikić továbbra is romokban hever. Ma adtak ki egy hivatalos sajtóközleményt, hogy a kosarasok lényegében több, mint egy hete szalmonellafertőzésben szenvednek, jó részük kórházban is volt és a jóég tudja, mikorra fognak teljesen felépülni.
A Mega Leks ellen mindenesetre nem keztdünk rosszul. 2:5-re vezettünk, a Mega kiegyenlített (5:5), de már itt az elején két kézzel szórták a játékvezetők a faultokat mindkét csapatnak. (Még egy perc sem telt el, Jaramaznak már kettő is volt...) Kicsit át is vették a vezetést (7:5), de semmi gondot nem jelentet 7:12-re módosítani.

Tartottuk az előnyt, nem sokkal (15:20), de tartottuk. A negyed végére a Mega beért minket, ki is egyenlítettek (24:24), de Birčević pont a végét jelző dudánál még bezúzott egyet. (24:26)

Stefan Pot valamikor meccs közben

A második negyedet is végigcsináltuk, és egész jól játszottunk. Egyszer volt egy döccenő, amikor a Mega átvette a vezetést (34:33), de aztán gyorsan visszavettük (34:36) egy remek Pot-Majstorović összjátékkal. Egyetlenegy dolog volt, ami gondot jelentett: baromi sok eladott labdát produkáltunk. A Mega emberfogósat játszott, szépen mindegyik Partizan-játékos megkapta a maga pink mezes "kísérőjét", és nagyon rámentek arra, hogy minél több Partizan-passzt térítsenek el. Ez be is jött, a baromi nagy szerencsénk viszont az volt, hogy a Mega a helyzetei túlnyomó többségét kihagyta. Vezettünk, sikerült 39:45-re is megugrani, a félidő végül 43:47-re végződött.

Andrić remekül játszott

A harmadik negyed már kicsit nehézkesebb volt. Vezettünk, de itt valahogy érezni lehetett, hogy a fél csapat maródi. A Mega így is rengeteg helyzetet kihagyott, mi pedig masszívan tartottuk az előnyünket. Nem játszottunk szépen, nem játszottunk látványosan, viszont mindenki kitette a szívét a parkettre. Ez számított. Más nem. 62:68 lett a negyed vége úgy, hogy a Megának pont a dudánál sikerült bepasszíroznia egy találatot.

Vrabac is csúcsra járatta magát

A negyedik negyed tökjól indult. Majdnem 10 pontra vezettünk (64:73), amiből aztán 68:75 lett. Ebből meg 75:75, és mindez úgy, hogy a Megának egyetlen hárompontos se akart összejönni. Itt megint átvették a vezetést (77:75), de csak egy pillanatra, mert Pot kiegyenlített, aztán Birčević már visza is vette a vezetést (77:79). A Megától Rebić kipontozódott, mi vezettünk (77:82), a hazaiak egyre feszültebbnek tűntek, ezért még sokkal több helyzetet hagytak ki. A meccs végére elértük a 10 pontos különbséget (77:87), aztán alig egy perccel a vége előtt sikerült a Megának egy hárompontost bedobnia, mintegy végszóra (80:87).

Mega Leks: Rebić (2), Jaramaz (8), Spasojević (5), Glogovac, Kaba (18), Zagorac (16), Simeunović, Tejić (2), Novak (14), Kapetanović, Marelja (15), Samardžiski

KK Partizan: Robinson (3), Vrabac (12), Tanasković, Veličković, Majstorović (8), Birčević (20), Andrić (20), Pot (15), Gordon, Luković (9)